Włóż ścierki do lodówki. Genialny trik, którego efekt cię zaskoczy

Ścierki kuchenne stosuje się głównie do wycierania różnych powierzchni. Sprawdź jednak, dlaczego warto włożyć je do lodówki. Ten trik, chociaż może brzmieć absurdalnie, pozwoli ci ograniczyć marnowanie jedzenia.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo że lodówka znacząco przedłuża świeżość produktów, umieszczona tam żywność i tak szybko zaczyna się psuć. Jak pokazują statystyki, w samej Polsce marnuje się rocznie około 5 mln ton żywności, z czego za 60 proc. odpowiedzialni są konsumenci właśnie z gospodarstw domowych. W koszu najczęściej ląduje pieczywo, owoce, warzywa i wędliny, wyrzucane ze względu na przegapienie terminu przydatności do spożycia. Chcąc więc przedłużyć świeżość produktów przechowywanych w lodówce, warto włożyć do niej ścierki.

Zobacz wideo

Włóż ścierkę do lodówki. Dzięki temu zaoszczędzisz

Dlaczego? Ścierki wykonane są zazwyczaj z chłonnych materiałów, które świetnie poradzą sobie z nadmiarem wilgoci, odpowiedzialnej za psucie się produktów. A co za tym idzie, na dłużej zachowają one swoją świeżość.

Wystarczy wyłożyć nimi półki, a następnie umieścić na nich produkty, jak sery, owoce, warzywa, czy wędliny, czyli produkty najbardziej podatne na psucie. To naprawdę skuteczny trik, który pozwoli nam ograniczyć marnowanie jedzenia, a przy tym także zaoszczędzić. Podobnie zadziałają także gąbki do mycia naczyń, które równie skutecznie pochłoną nadmiar wilgoci, gromadzącej się w lodówce.

Więcej o: