Ubrania skurczyły się w praniu? TikTokerka zdradziła genialny patent na ich odratowanie

Nie ma nic gorszego niż wyciągnięcie z pralki lub suszarki skurczonych ubrań. Nienadają się one wówczas do noszenia, a my mamy poczucie, że wydane przez nas pieniądze poszły na marne. Pewna tiktokerka znalazła na to banalnie prosty trik i pokazała, jak można odwrócić ten proces i uratować ulubione elementy garderoby.

Więcej takich nietypowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Skurczone ubrania po praniu to problem z którym regularnie mierzy się wiele osób. Podstawową przyczyną kurczenia się ubrań podczas praniu jest niestety niezwracanie uwagi na zalecenia dotyczące prania znajdujące się na metkach. Wiele osób pierze bowiem ubrania segregując je pod względem koloru i wstawia pralkę na najpopularniejszy program. Niestety jest to błąd. Podstawowym krokiem do zminimalizowania ryzyka skurczenia się odzieży w pralce będzie wyrobienie w sobie nawyku czytania metek przed praniem, a także suszeniem ich w suszarce elektrycznej. Prawidłowa temperatura podczas prania i suszenia to klucz do sukcesu.

Jeśli jednak już zdarzy się wypadek i wyciągasz z pralki lub suszarki ubrania o kilka rozmiarów za małe, możesz jeszcze spróbować przywrócić im dawny rozmiar. Takim trikiem na TikToku podzieliła się Bonnie Wyrick.

TikTokerka zdradziła banalnie prosty sposób na uratowanie skurczonych ubrań. Z pomocą przyjdzie woda i kosmetyk, który masz w swojej łazience

Kobieta opublikowała na swoim koncie krótki filmik, na którym pokazała swoją sukienkę, która skurczyła się podczas suszenia w suszarce elektrycznej, - Przypadkowo skurczyłam sukienkę w suszarce - przyznała. Korzystając z okazji, Bonnie Wyrick postanowiła podzielić się trikiem, który ratuje ją w takich sytuacjach. Napełniła zlew ciepłą wodą, włożyła sukienkę do zlewu i dodała 1/4 szklanki odżywki do włosów. Następnie pozwoliła sukience namoczyć się przez 20 minut. Po upływie tego czasu, rozwiesiła sukienkę i delikatnie rozciągnęła jej materiał. Na koniec pozwoliła naturalnie jej wyschnąć. Kiedy kobieta ponownie ją założyła sukienkę, ta miała już idealną długość.  

Jakie materiały można próbować uratować w ten sposób? Bawełna będzie najłatwiejszym materiałem do ,"odkurczenia". Tkaniny syntetyczne również, jednak trzeba uważać, by nie przesadzić z rozciąganiem. Natomiast kaszmir, wełna oraz inne tkaniny pochodzenia zwierzęcego mogą być nieco trudniejsze w uratowaniu, dlatego trzeba na nie szczególnie uważać.

Więcej o: