Wystrój na Boże Narodzenie - proste patenty do każdego wnętrza

Wystrój na Boże Narodzenie ma wprowadzić nas w odpowiednią atmosferę. Jak zaaranżować małą przestrzeń, a co sprawdzi się w dużym salonie z aneksem kuchennym? Sprawdź proste i skuteczne pomysły.

Wystrój salonu na Boże Narodzenie - świąteczne centrum dowodzenia 

Większość nowoczesnych salonów to duże przestrzenie połączone z kuchnią, gdzie wydzielona jest zarówno strefa do wypoczynku jak i jadalnia. Jednak nie wszyscy dysponują tak dużą ilością miejsca, w blokach wystrój na Boże Narodzenie ogranicza się do dekorowania dużego pokoju. Szukasz inspiracji? Sprawdź z nami przegląd najlepszych pomysłów do domu i mieszkania.

Wystrój mieszkania na Boże Narodzenie - małe przestrzenie 

Tradycyjny podział na oddzielną kuchnię w okresie świąt zdecydowanie sprzyja domownikom. Goście, którzy przyjdą na uroczystą kolację, zobaczą tylko ułamek domowego zaplecza, gdzie krajobraz często przypomina ten po burzy. Szukasz inspiracji w kategorii wystrój mieszkania na Boże Narodzenie? Sprawdź kilka ciekawych pomysłów z Instagrama. 

Zobacz wideo Kilka świątecznych myków, które pomogą ci przygotować dom na święta

Pomysły na dekorację świąteczne do mieszkania plus organizacja miejsca

Oto pomysły na dekorację świąteczną do mieszkania:

  • Choinka wita gości od progu 
 

W małych mieszkaniach często brakuje miejsca na podstawowe meble jak na przykład duży stół, nie mówiąc już o pełnowymiarowej choince. Tymczasem drzewo tuż przy wejściu zapewni intymną atmosferę oraz będzie miłym akcentem dla przybyłych gości. Wbrew pozorom to właśnie przestrzeń przy drzwiach wejściowych jest najrzadziej używaną w ciągu dnia. 

  • Ozdoby nad, a nie na stole 
 

Na małym stole w jadalni nie ma sensu stawiać okazałych ozdób, które zabiorą miejsce na zastawę i koniec końców i tak trzeba będzie je zdjąć i przełożyć w inne miejsce. Lepszym rozwiązaniem będzie duży stroik zawieszony nad stołem. Można na przykład ozdobić w ten sposób lampę lub zawiesić kilka gałązek przy pomocy tymczasowego haczyka. Ładnie zagospodarowana przestrzeń na górze dodatkowo podkreśli świąteczną strefę. 

  • Atrapa kominka 
 

Producenci tego typu dodatków oferują bardzo różne wzory i wymiary. Podczas świąt atrapa może imitować prawdziwy kominek za sprawą świec w szklanych lichtarzach, natomiast po sezonie idealnie sprawdzi się w formie półki na książki. Pomysły na dekorację świąteczne do mieszkania nie powinny być jednorazowe. 

Wystrój wnętrza na Boże Narodzenie - pomysły do dużych przestrzeni 

Właściciele domków jednorodzinnych i dużych apartamentów mogą pozwolić sobie na większy rozmach. Wystrój wnętrza na Boże Narodzenie w dużym salonie? Poniżej kilka ciekawych inspiracji. 

Ozdoby do wnętrza na Boże Narodzenie - jak zagrać dużą przestrzenią? 

Oto kilka pomysłów na ozdoby na Boże Narodzenie do wnętrza i nie tylko:

 
  • aranżacja z lustrem, które zapewni ciekawą perspektywę i sprawi, że ozdób będzie dwa razy więcej. 
 
  • spójny efekt góry i dołu zapewni dekoracja na poręczy schodów 
 
  • ozdoby do wnętrza na Boże Narodzenie w formie rozświetlonej choinki ustawionej przy ścianie z okien sprawią, że przestrzeń wyda się jeszcze większa. 
 

Zobacz też: Choinka w doniczce - co warto wiedzieć przed zakupem?

Więcej o: