Organizatorzy Miss World podjęli kontrowersyjną decyzję. Po latach powróci usunięta kategoria

W 2014 roku zdecydowano się usunąć z programu wyborów Miss World pokaz w bikini. - Nie chcę i nie potrzebuję patrzeć na dziewczyny paradujące w bikini. To im nie służy - mówiła wówczas organizatorka. Po siedmiu latach postanowiono jednak przywrócić tę kategorię, co wzbudza niemałe kontrowersje.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Finał plebiscytu "The Best of New Beauty"

Miss World to najstarszy i jeden z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności. Organizowany jest od 29 lipca 1951 roku. Do 2000 roku prowadzony był przez Erica Morley, jednak po jego śmierci biznes przejęła jego żona Julia Morley. Przez wiele lat wybór najpiękniejszej kobiety świata śledziły miliony widzów, a w latach 60. i 70. było to jedno najlepiej oglądanych show na świecie. Jednak prezentacja kandydatek w strojach kąpielowych budziła skrajne emocje. Feministki stanowczo sprzeciwiały się tej kategorii, co pokazały szturmując Royal Albert Hall wymownymi plakatami oraz "bombami z mąką". Jednak pokaz kandydatek w bikini zdecydowano się usunąć dopiero po gali w 2014 roku. 

Marianna Gierszewska Pokazała, jak wygląda 9 tygodni po porodzie. "Ciało się gnie, roluje i marszczy"

Nie obchodzi mnie to, czy któraś ma większą pupę o dwa cale, niż inna. Naprawdę nie patrzymy na pośladki. Naprawdę słuchamy, co mają do powiedzenia

- powiedziała wówczas Julia Morley.

Organizatorzy Miss World zdecydowali, że kategoria bikini powróci do konkursu. Decyzja budzi kontrowersje

Okazuje się jednak, że po siedmiu latach, podczas tegorocznych wyborów Miss Świata, które odbędą się 16 grudnia w Puerto Rico, pokaz w bikini ponownie pojawi się w programie wyborów Miss World, co w rozmowie z "The Sun" potwierdził rzecznik konkursu:

Prowadzimy pokaz Top Model dla tych, którzy chcą wziąć udział. Częścią tego będzie konkurs strojów plażowych, który odbędzie się na plaży.

Nie da się ukryć, że jest to ponownie krok w tył i jak się okazuje, próba ratowania show, który na przestrzeni lat traci na oglądalności. Jak podaje "The Sun", Sally-Ann Fawcett, ekspertka konkursów piękności, uważa, że konkurs bez kostiumów kąpielowych jest dla widzów nudny, a organizatorka podjęła błędną decyzję usuwając go:

Ten pomysł to taki, który od lat traci fanów i widzów. Mówiąc wprost, konkurs bez kostiumów kąpielowych jest nudny i wielu uczestników się z tym zgadza. Wiem, bo ich zapytałam.

Emily Ratajkowski Emily Ratajkowski szczerze o molestowaniu. "Nie zrobiłabym takiej kariery"

Jednak Miss World 1965, obecnie 76-letnia Brytyjka Lesley Langley, powiedziała The Sun, że jest zachwycona powrotem strojów kąpielowych:

Uwielbiałem tę rundę. To było inspirujące i trochę zabawne. Uwielbialiśmy popisywać się naszymi figurami, wystarczająco ciężko pracowaliśmy, aby je zdobyć.

- Nikt nie zmusza dziewczyn do udziału. To konkurs piękności, na miłość boską. Więc załóż z powrotem strój kąpielowy i stań do walki z kumpelkami. Marka Miss World to fantazja i piękno - dodała 77-letnia Miss World 1964, Ann Sidney.

Źródło: The Sun

Więcej o: