Brytyjczycy zaniepokojeni stanem zdrowia królowej Elżbiety. Boris Johnson komentuje

Królowa Elżbieta II po raz pierwszy od 22 lat nie wzięła udziału w uroczystych obchodach Dnia Pamięci, co wzmogło spekulacje o jej pogarszajacym się stanie zdrowia. Teraz sytuację zdecydował sie skomentować premier Boris Johnson.

Więcej takich tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Nie milkną spekulacje, co do pogarszającego się stanu zdrowia 95-letniej królowej Elżbiety II. W ostatnim czasie monarchinii zaczęła poruszać się o lasce, a miesiac temu trafiła do szpitala, gdzie przeszła "wstępne badania". Następnie, zgodnie z zaleceniami lekarzy, odwołała najbliższe wizyty, by odpocząć i zregenerować siły. Niedzielne uroczystości z okazji Dnia Pamięci miały być jej pierwszym wystąpieniem od czasu niedyspozycji. Niestety, na krótko przed wydarzeniem wydano oświadczenie, informując, że królowa, po raz pierwszy od 22 lat nie będzie mogła wziąć udziału w uroczystości.

Zobacz wideo

Królowa Elżbieta II odwołała kolejne wystąpienie. Boris Johnson uspokaja

- Królowa, po naciągnięciu mięśni pleców, z wielkim żalem podjęła dziś rano decyzję, że nie będzie mogła uczestniczyć w dzisiejszych uroczystościach Niedzieli Pamięci pod pomnikiem Cenotaph. Jej Wysokość jest rozczarowana, że opuści tę uroczystość - przekazał Pałac Buckingham.

Marianna GierszewskaPokazała, jak wygląda 9 tygodni po porodzie. "Ciało się gnie, roluje i marszczy"

Głos w sprawie zdecydował się zabrać premier Boris Johnson, chąc uspokoić zaniepokojonych Brytyjczyków. - Wiem, że wszyscy będą chcieli złożyć najlepsze życzenia Jej Wysokości. Chcę tylko wszystkich zapewnić, że widziałem się z królową w zeszłym tygodniu w zamku Windsor i ma się bardzo dobrze. Nie trzeba tego mówić, ale i tak chciałem to zrobić - zapewnił na popołudniowej konferencji przy Downing Street.

Marianna Schreiber o aborcji. Jej słowa oburzą partyjnych kolegów mężaMarianna Schreiber o aborcji. Jej słowa oburzą partyjnych kolegów męża

Więcej o: