Warszawa. Wracały nocą z imprez. Zostały zgwałcone w taksówkach na aplikację

Przestępstw dokonano w październiku i listopadzie tego roku. Kobiety miały zostać wykorzystane w czasie podwózek taksówkami zamawianymi przez aplikację. Kierowcy trafili do aresztu.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", dwaj kierowcy samochodów zamawianych przez aplikacje na telefon mieli dopuścić się gwałtów na pasażerkach. Mężczyźni zamykali samochody od wewnątrz i przesiadali się na tylne siedzenia, po czym atakowali kobiety.

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zgwałcenia kobiet w pojazdach

Do niebezpiecznych sytuacji dochodziło w czasie nocnych powrotów z imprez w Warszawie w październiku i listopadzie tego roku. Obecnie nie wiadomo jeszcze, których aplikacji dotyczą incydenty. Rzeczniczka Ubera zapewnia jednak, że firma nie otrzymała tego typu zgłoszeń.

"Aktualnie przebywają w areszcie"

- W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście prowadzone są dwa postępowania przeciwko dwóm mężczyznom obywatelstwa gruzińskiego. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że mężczyźni mieli dopuścić się przestępstw seksualnych wobec dwóch pokrzywdzonych, które zamawiały przewóz przez aplikację mobilną. Mężczyźni aktualnie przebywają w areszcie - przekazała "Polsat News" Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Poinformowała także, że obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia. Jednak są one objęte tajemnicą śledztwa.

Więcej o: