Black Friday 2021. Kiedy w Polsce rozpoczyna się święto wyprzedaży? Nie przegap ogromnych promocji!

Black Friday 2021 to święto wyprzedaży od kilku lat jest obecne również w naszym kraju i ma licznych zwolenników tej "tradycji". W sklepach z odzieżą i nie tylko czekają promocje, które obejmują nawet 50 procent ceny. Kiedy w Polsce rozpoczynają się spektakularne rabaty? Zanotuj ten dzień, aby nie przegapić okazji!

Do niedawna Black Friday było świętem wyłącznie dla Amerykanów. W Polsce po raz pierwszy wielkie święto zakupów zorganizowano w 2015 roku. Od tamtej pory co raz więcej sklepów decyduje się na sezonowe wyprzedaże i czyszczenie magazynów przed nadchodzącymi świętami. Do sklepów stacjonarnych dołączyły również sklepy internetowe. Promocje sięgają nawet 50 procent ceny, co wiąże się z tłumami ludzi w centrach handlowych, którzy chcą zakupić upragnione rzeczy w niskich cenach. Jak przygotować się na Black Friday 2021 i kiedy on nastąpi?

Zobacz wideo Black Friday. Święto amerykańskiego konsumpcjonizmu?

Black Friday - jak powstało wielkie święto wyprzedaży?

Black Friday pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. W ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia. To uroczyste spotkania w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół, któremu towarzyszy składanie życzeń i wspólna kolacja z tradycyjnymi potrawami. Ponieważ dzień ten jest wolny od pracy, wielu Amerykanów bierze urlop w piątek, przedłużając sobie w ten sposób weekend. Ten fakt został sprytnie wykorzystany przez sprzedawców. Obniżają oni ceny, zachęcając do zakupów i tym samym otwierają sezon zakupowy przed Bożym Narodzeniem, czyszcząc magazyny.

Katarzyna Zielińska Kasia Zielińska w sukience z Bonprix. Gdzie kupisz podobne?

Skąd nazwa Black Friday i jak przygotować się na to "święto"?

Według niektórych źródeł, nazwa pochodzi od koloru tuszu, jakim w przeszłości w księgach handlowych sprzedawcy ze Stanów Zjednoczonych zapisywali dochody (straty były odnotowywane czerwonym tuszem). Aby uniknąć tłumów i niemal pojedynków o wymarzony produkt, warto wcześniej zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. W otoczeniu wielkich plakatów i metek informujących o promocjach, łatwo o zakup nieprzemyślanych rzeczy. Wiele osób woli skorzystać z zakupów w sklepach internetowych. Witryny pozwalają na utworzenie koszyka, do którego dodamy pożądane rzeczy, a w chwili naliczenia rabatu po prostu możemy kliknąć opcję "kup teraz". Taka forma zakupów jest o wiele bezpieczniejsza nie tylko z powodów finansowych, ale i zdrowotnych, zważając na pandemię COVID-19.

Modne jesienne kozaki Te kozaki wysmuklają nogi! Modele z CCC, Deichmann i Born2be

Black Friday 2021 kiedy w Polsce? Wielkie święto wyprzedaży rusza już za moment!

W wielu sklepach wielkie promocje zaczęły się już teraz i potrwają aż do końca miesiąca. Prawdziwe oblężenie sklepów zacznie się jednak 26 listopada. To właśnie wtedy wystartują największe rabaty.

Więcej o: