Nowoczesne dekoracje świąteczne w stylu gwiazd

Nowoczesne dekoracje świąteczne nie muszą kosztować majątku. Szukasz pomysłu na modne święta. Sprawdź, jak odtworzyć gwiazdorski klimat dzięki prostym patentem DIY.

Nowoczesne dekoracje bożonarodzeniowe - prostota i minimalizm 

Od kilku sezonów panują te dwa trendy, przepych oraz jaskrawe kolory są zdecydowanie passe. Wiedzą o tym doskonale gwiazdy, a raczej ich projektanci wnętrz, którzy miesiącami pracują nad świąteczną atmosferą w wielkim stylu. Kto może pochwalić się najlepiej udekorowanym domem i czy gwiazdorskie patenty sprawdzą się w przysłowiowych czterech ścianach? Odpowiedzi szukaj w dalszej części artykułu. Gotowe pomysły na nowoczesne dekoracje bożonarodzeniowe prezentujemy poniżej. 

Nietypowe dekoracje świąteczne - puchate wnętrza Kim Kardashian 

Magię świąt tworzą przede wszystkim dodatki, nietypowe dekoracje świąteczne w stylu gwiazd nie można traktować jako pomysły, które realizujemy 1:1. Liczy się zabawa konwencją i ogólny klimat, który możemy zaadaptować do własnego wnętrza. Interesują Cię pomysły na nowoczesne dekoracje świąteczne, poniżej inspiracje w stylu Kim Kardashian. 

  • polarny hol
 

Minimalistyczne krasnale oraz białe choinki to świąteczny styl Kim Kardashian. Jak odtworzyć scenerię w stylu polarnym? Wystarczy zrezygnować z kolorowych dodatków na rzecz białych, sztucznych choinek. Dokładnie tak jak Kim warto też zaprosić do domu białe figurki Mikołaja, krasnali i reniferów. 

  • jadalnia igloo
 

Kluczową rolę gra tutaj sufit, podobną aranżację pomogą stworzyć papierowe lamy lub satynowy materiał, który rozciągniemy od centralnego punktu sufitu, końce materiału można zaczepić na przykład o żyrandol. Futrzane kule wystarczy zastąpić kosmetyczną watą na białych gałązkach. Kropką nad i będą białe, sztuczne skóry, ale z powodzeniem sprawdzi się też po prostu biały lub kremowy dywan. 

Zobacz wideo Święta, święta i po świętach? Zadbaj o gwiazdkowy nastrój w swoim domu na dużo dłużej

Jakie nowoczesne dekoracje świąteczne zapewnią efekt wow? 

Jakie jeszcze nowoczesne dekoracje świąteczne proponujemy? Sami zobaczcie:

 

O choince Joanny Przetakiewicz było bardzo głośno, monochromatyczna czerwień wymyka się z ram minimalistycznych trendów, ale nie wszyscy marzą o zachowawczej choince. Każdy, kto planuje mocny akcent w salonie może skopiować ten pomysł, ubierając drzewko w tym samym kolorze. Nie musi być to czerwień, monochromatyczne ozdoby można powtórzyć też w odcieniach zieleni, błękitu lub różu, a nawet czerni. 

Pomysły na nowoczesne dekoracje świąteczne przy niewielkim budżecie 

Modne święta nie muszą oznaczać pustego portfela, poniżej prezentujemy pomysły na nowoczesne dekoracje świąteczne, które można odtworzyć za grosze. 

Nowoczesne dekoracje świąteczne DIY - zieleń i lampki 

Przedstawiamy dwie inspiracje na nowoczesne dekoracje świąteczne DIY:

  • W tym przypadku nie trzeba nawet kupować choinki, wystarczy większa roślina doniczkowa, która utrzyma lampki. Sprawdzi się też każde wysłużone sztuczne drzewko. Naturalny styl to znak rozpoznawczy świątecznej atmosfery u Kylie Jenner.
 
  • Dokładnie ten sam styl preferuje gwiazda tv Kristin Cavallari. Choinka Kristin dodatkowo ubrana jest w gruby łańcuch z jasnych korali, który można stworzyć samemu przy pomocy naturalnych  koralików.
 

Inspiracje na nowoczesne dekoracje świąteczne - tradycyjna delikatność 

W pogoni za inspiracjami na nowoczesne dekoracje świąteczne warto się czasem zatrzymać, a nawet zrobić krok w tył. Z pewnością każdy w rodzinnym domu znajdzie dawne ozdoby, które po latach warto ponownie zaprosić na drzewko. Tradycyjna choinka pasuje do każdego wnętrza. Poniżej klasyczna choinka modelki Karoliny Malinowskiej. 

 

Zobacz też: Własnoręczny prezent dla brata: pomysły na upominek nie tylko świąteczny

Więcej o: