Oryginalne dekoracje świąteczne - Narnia, boho, PRL

Oryginalne dekoracje świąteczne nie muszą być drogie. Własnoręczna produkcja ozdób to pomysł na wspólny czas dla całej rodziny. Szukasz nietypowych, designerskich rozwiązań, a może marzy Ci się bajkowa kraina dla dzieci? Sprawdź z nami przegląd najlepszych propozycji.

Pomysły na oryginalne dekoracje świąteczne - trendy na 2021 rok 

Oprawa wizualna świąt zdecydowanie przybiera na sile, dawne pojedyncze ozdoby zamieniły się w świąteczne inscenizacje, które można oglądać już nie tylko w galeriach handlowych, ale też w marketach budowlanych czy osiedlowych sklepikach. Projektanci wnętrz prześcigają się w pomysłach na magię, którą aktualnie każdy może zaprosić do własnego domu.

Pomysły na oryginalne dekoracje świąteczne i kilka klasycznych trendów prezentujemy poniżej. 

Inspiracje na oryginalne dekoracje świąteczne - choinki oprószone śniegiem 

Po dekadach zielonych drzewek przyszła moda na zimową aurę, być może jest to odpowiedź na tęsknotę za śnieżną zimą, która bywa kapryśna. Aktualnie modne są delikatne oprószone śniegiem choinki oraz całe białe drzewka. Inspiracje na oryginalne dekoracje świąteczne to zdecydowany zwrot w stronę klimatów Narnii. 

Oryginalne dekoracje bożonarodzeniowe - powrót do przeszłości 

Były już trawy, kwiaty oraz ozdobne kokardy. Amerykański styl coraz częściej ustępuje choinkom rodem z PRL-u, który aktualnie triumfuje też w modzie oraz świecie filmu. Chcemy na nowo odkryć styl naszych rodziców i dziadków, oswoić jego surową stronę, odchodzimy od przepychu i przepraszamy się z minimalizmem. Oryginalne dekoracje bożonarodzeniowe to bombki grzybki, papierowe łańcuchy oraz drewniane ozdoby w neutralnych kolorach. Do produkcji ozdób świątecznych ponownie wykorzystuje się też zapałki. Poniżej kilka pomysłów.  

Oryginalne dekoracje świąteczne DIY - ozdoby na bazie zapałek 

Oto pomysły na oryginalne dekoracje świąteczne DIY:

  • szopka bożonarodzeniowa w góralskim stylu - ciekawy projekt, w który warto zaangażować całą rodzinę. Szopka bożonarodzeniowa z zapałek to także tańsza alternatywa dla popularnych klocków, których cena może zaskoczyć. 
 
  • gwiazda w stylu boho - do zrealizowania pod okiem dorosłych, cieniowanie wymaga ognia. W efekcie otrzymamy bardzo ciekawą dekorację do powieszenia na ścianie lub na choince.
 
  • aniołki - zapałki można wykorzystać też do produkcji uroczych aniołków. Przydadzą się też pastelowe sznurki oraz drewniane obręcze. 
  • oryginalne dekoracje bożonarodzeniowe na bazie zapałek i patyczków to mini makramy, czyli ciekawa alternatywa dla tradycyjnej bombki. 
Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam

Jakie oryginalne dekoracje świąteczne otulą nasze wnętrza? 

W poszukiwaniu ciepłych świąt warto zwrócić się w stronę światełek. To prosty i szybki patent na bajkową atmosferę. Jakie oryginalne dekoracje świąteczne zasługują na podświetlenie? 

 
  • zielona donica 
 
  • świąteczne miasteczko 
 
  • szafki kuchenne w formie prezentów 
 

Nietypowe dekoracje świąteczne - efekt wow 

Świeżo upieczeni rodzice często prześcigają się w pomysłach na pierwsze święta swoich maluchów. Poniżej kilka pomysłów na nietypowe dekoracje świąteczne dedykowane dzieciom.

  • ozdobne, drewniane sanki 
 
 

Zobacz też: Dekoracja stołu na Boże Narodzenie - moc inspiracji

Więcej o: