Joanna Koroniewska tłumaczy, dlaczego nie nazywa się Dowbor. Ma to sens

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są jedną z najbardziej lubianych par w polskim show-biznesie. Na Instagramie prowadzą program "Domówka u Dowborów", który cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Koroniewska raz na jakiś czas daje możliwość swoim obserwatorom zadawania jej pytań. Tym razem opowiedziała o tym, dlaczego nie przyjęła nazwiska męża.

Więcej artykułów o gwiazdach przeczytacie na Gazeta.pl 

Joanna Koroniewska znana jest z roli Małgosi w serialu "M jak miłość". Aktorka na planie przepracowała  ponad 13 lat. Po jakimś czasie uznała, że czas na zmiany i odeszła z produkcji. Choć pewnie wiele osób było zawiedzionych, że na ekranie nie zobaczy już ulubionej aktorki, to Joanna Koroniewska nie porzuciła rodzimego show-biznesu na stałe. Tak naprawdę zmieniła tylko ekran, na którym możemy ją obserwować. Do tej pory był to ekran telewizora, a teraz codziennie jej fani mogą podglądać jej życia na w swoich smartfonach. Koroniewska i Maciej Dowbor są prawdziwymi gwiazdami na Instagramie. Joannę obserwuje już ponad 620 tys. fanów, a Macieja Dowbora ponad 230 tys. obserwatorów. 

Zobacz wideo

Dlaczego Joanna Koroniewska nie nazywa się Dowbor? 

W Polsce przyjęło się, że po ślubie kobieta powinna przyjąć nazwisko męża, choć coraz częściej widzimy, że pary odchodzą od tej zasady. Niektórzy nie zmieniają nazwiska z przyczyn zawodowych, inni tłumaczą to w zupełnie inny, ważny dla siebie sposób. A dlaczego Joanna Koroniewska nie nazywa się Dowbor? Podczas serii pytań z cyklu Q&A na Instagramie jeden z fanów zapytał o to aktorkę. Odpowiedziała w następujący sposób: 

Nie zmieniłam, bo mam już jedną Dowbor w rodzinie, siostrę Dowbora i byłyby dwie Joanny Dowbor. Dlatego nie zmieniłam.

- wytłumaczyła gwiazda. 

Joanna Koroniewska szczerze o tym, czy jest wierząca: 'Nie neguję tych, którzy wybrali inną drogę' (zdjęcie ilustracyjne)Koroniewska szczerze o wierze: "Nie neguję tych, którzy wybrali inną drogę"

Nie da się ukryć, że ten powód ma rzeczywiście sens. Dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku w rodzinie mogłyby się przyczynić do drobnych czy większych nieporozumień. W ten sposób Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor uniknęli takich sytuacji. 

 

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor są małżeństwem od 7 lat

Para pobrała się 26 grudnia 2014 roku. Mają dwie córki, Janinę (ur. 13 sierpnia 2009) i Helenę (ur. 10 lutego 2018). Na Instagramie chętnie pokazują, jak wygląda ich związek i prywatne życie. Prawdopodobnie to właśnie dzięki tej naturalności i normalności liczba fanów pary stale rośnie. 

Joanna Koroniewska o swoich niedoskonałościach. 'Nie chodzi o wydatny nos', a o stopy (zdjęcie ilustracyjne)Koroniewska o swoich niedoskonałościach. "Nie chodzi o wydatny nos", a o stopy

Więcej o: