Sposób na gęste i puszyste włosy? Zwiększysz ich objętość tym jednym produktem, który masz w kuchni!

Szukasz sposobu na gęste i puszyste włosy? Jeśli twoim włosom brakuje objętości, to możęsz to zmienić za pomocą domowych sposobów. Wystarczy jeden produkt, który znajdziesz w kuchennej szafce. Niemal każdy ma go w domu! Z jego pomocą uzyskasz efekt o którym marzysz.

Aby uzyskać efekt pięknych włosów wiele osób stosuje wcierki, olejki czy maseczki. To skuteczne metody, jednak zdarza się, że nie są tanie. Dodatkowo kobiety decydują się na zabiegi, takie jak botoks na włosy, czy laminacja. Jeśli marzysz o gęstych i mocnych włosach, które są uniesione u nasady, możesz skorzystać z jednego triku, który jest bardzo prosty. Produkt którego użyjesz jest w twojej kuchni! Kosztuje niewiele ponad złotówkę i z pewnością odmieni twoją codzienną pielęgnację. Co to za rzecz?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Jak dbać o włosy, aby miały dużą objętość? Przede wszystkim zwróć uwagę na ich mycie

Sposób w jaki myjesz włosy jest bardzo ważny. Jeśli marzą ci się długie i mocne pasma, to musisz je dokładnie rozczesywać i nie pozwolić na to, aby były niechcący wyrywane. Przeczesane, wilgotne pasma warto zostawić do samodzielnego wyschnięcia. Przesuszone prostownicą, czy suszarką mogą łatwo się kruszyć. Włosy należy myć na stojąco. Pochylanie głowy sprzyja wypadaniu cebulek włosów. 

Sposób na gęste i uniesione włosy znajdziesz w swojej kuchni! Jakiego produktu użyjesz?

Smażąc naleśniki, czy pancakes używasz zapewne sody oczyszczonej, która sprawia, że te są bardziej puszyste. Okazuje się, że twoje włosy kiedy są nieco "oklapnięte" mogą przypominać właśnie...naleśnik. Zwiększ ich objętość za pomocą sody oczyszczonej! Szczypta tego preparatu może zdziałać cuda!

Soda oczyszczona zwiększy objętość włosów. Jak ją stosować?

Soda oczyszczona zwiększy objętość włosów, ale nie wolno jej stosować w zbyt dużych ilościach. Nanieś szczyptę sody na głowę i dokładnie wymieszaj z dowolnym, ulubionym szamponem. Kiedy zacznie reagować na wodę, dokładnie wmasuj powstałą miksturę w skórę głowy. Włosy będą uniesione od nasady i wyraźnie dużo bardziej puszyste niż wcześniej. Zabieg powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Więcej o: