Rodzina królewska zbojkotuje BBC? Stacja wyemituje film o konflikcie Harry'ego i Williama

Na antenie BBC zostanie wyemitowany film dokumentalny "The Princes and The Press", który ma opowiadać o zawiłych relacjach pomiędzy Williamem i Harrym. Jak donosi "Daily Mail" tematyka dokumentu miała szczególnie zaniepokoić rodzinę królewską, która zagroziła bojkotem stacji.

Więcej o rodzinie królewskiej na stronie głównej Gazeta.pl

Jak donosi "Daily Mail", rodzina królewska miała wejść na wojenną ścieżkę za stacją BBC. Wszystko za sprawą filmu dokumentalnego "The Princes and The Press", który już wkrótce ma zostać wyemitowany na antenie stacji. Ma on opowiadać o napiętych stosunkach pomiędzy braćmi - Williamem i Harrym.

Zobacz wideo

Rodzina królewska zapowiada bojkot BBC

Twórcą filmu jest Amol Rajan, znany z krytycznego podejścia do monarchii brytyjskiej, którą wprost nazywa "absurdem", a w nakręconym dokumencie ma zarzucać królowej Elżbiecie prowadzenie wojen informacyjnych między członkami rodziny królewskiej.

Jak donosi magazyn, tematyka filmu szczególnie zaniepokoiła rodzinę królewską, której dobre imię i tak zostało już nadszarpnięte przez głośny wywiad Harry'ego i Meghan u Oprah Winfrey. Chcąc zapobiec podobnemu skandalowi, Pałac Buckingham miał wystosować do stacji prośbę o możliwość obejrzenia filmu przed jego oficjalną premierą, która spotkała się jednak z odmową ze strony telewizji. W sprawie miał interweniować nawet sam książę William, próbując przekonać władze BBC do zmiany zdania, jednak te okazały się nieugięte.

Decyzja BBC miała rozwścieczyć rodzinę królewską, do tego stopnia, że królowa Elżbieta II, książę Karol oraz William zagrozili bojkotem stacji. Jak donosi "Daily Mail", mieli oni zapowiedzieć wycofanie się z wszelkich kolejnych projektów BBC, jak wywiady czy filmy dokumentalne. Oznaczałoby to więc koniec długiej współpracy rodziny królewskiej ze stacją, która była odpowiedzialna m.in. za produkcję reportażu upamiętniającego zmarłego księcia Filipa.

Premiera "The Princes and The Press" przewidziana jest na poniedziałek, 22 listopada. 

Więcej o: