Rekord Guinnessa pobity. 18-latka ma najdłuższe nogi na świecie i chce zostać profesjonalną modelką

Maci Currin, 18-latka pochodząca z Teksasu pobiła rekord Guinnessa. Dziewczyna została uznana za posiadaczkę najdłuższych nóg świata. Marzy jej się kariera profesjonalnej modelki. Ile ma wzrostu?

Więcej ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Księga rekordów Guinnessa co jakiś czas powiększa się o nowe rekordy. Niektóre mogą wzbudzać nawet uśmiech na twarzy, kiedy dowiadujemy się o np. najdłuższej kaszance świata czy ilości ulepionych pierogów w godzinę. Swoją drogę te dwa rekordy należą do Polaków. W Stanach Zjednoczonych jest teraz głośno o 18-letniej dziewczynie, która ma najdłuższe nogi świata. 

Maci Currin ma najdłuższe nogi świata. Ile mierzą?

Nastolatka pochodzi z Teksasu w Stanach Zjednoczonych i właśnie została uznana za posiadaczkę najdłuższych nóg świata. Maci Currin jest wyjątkowo wysoka, bo ma aż 208 cm wzrostu. Lewa noga Currin mierzy 135,3 cm, a prawa 134,3 cm. Z obliczeń wynika, że jej nogi stanowią aż 64 proc. długości całego ciała. To bardzo dużo, dlatego że zazwyczaj, jeśli nogi stanowią połowę wysokości, uznaje się je za okazałe.

Dziewczyna chce zostać profesjonalną modelką i... ma do tego predyspozycje

Statystyki pokazują, że przeciętna długość nóg u kobiet wynosi 80 cm przy wzroście około 165 cm. Oczywiście panie mierzące nieco więcej mogą pochwalić się równie dłuższymi kończynami dolnymi. Jedna z najpopularniejszych modelek świata Anja Rubik jest posiadaczką naprawdę pięknych i długich nóg, które mierzą aż 110 cm.

Księga rekordów Guinnessa przygotowała z okazji nowego rekordu krótki materiał o Maci Currin. Dziewczyna opowiedziała w nim, jak wygląda jej życie i czym chciałaby się zajmować w przyszłości. Dodała, że nigdy nie spotkała się z przykrymi komentarzami od swoich rówieśników. Co więcej, dziewczyna uważa swoje rekordowo długie nogi za atut. 

Nigdy nie byłam gnębiona z powodu moich długich nóg, ale wyśmiewano mnie dlatego, że byłam wyższa od wszystkich. 

- wspomina w rozmowie z księgą rekordów Guinnessa

18-latka chciałaby zostać profesjonalną modelką. Amerykanka już teraz robi karierę w social mediach, szczególnie na TikToku. Ma jednak nadzieję, że 208 cm wzrostu pozwoli jej zostać najwyższą profesjonalną modelką. Myślicie, że uda jej się zrobić karierę?

 
Więcej o: