Pracuje na budowie. Współpracownicy nie traktują jej poważnie ze względu na... urodę

Autumn Westfall pracuje na wysokim stanowisku w branży budowlanej, gdzie codziennie musi mierzyć się z krzywdzącymi stereotypami. - Zachowują się, jakbym była tam tylko po to, aby im usługiwać - opisuje zachowanie swoich współpracowników.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Autumn Westfall pracuje jako kierowniczka w firmie budowlanej, a kulisami swojej pracy w branży zdominowanej przez mężczyzn, dzieli się w mediach społecznościowych. Kobieta przyznaje, że ze względu na swoją płeć i atrakcyjny wygląd, koledzy z pracy nie traktują jej poważnie, umniejszając jej zawodowym osiągnięciom.

Zobacz wideo

Pracuje w branży zdominowanej przez mężczyzn

- To w stu procentach prawda, że istnieją przywileje ze względu na urodę i to jest okropne, że ludzie są dla ciebie mili tylko ze względu na to, że postrzegają cię jako osobę atrakcyjną. Jednak tak się dzieje, zanim zajmiesz wysoką pozycję w branży zdominowanej rzez mężczyzn. Wtedy możesz równie dobrze jeździć wózkiem i sprzedawać kawę i przekąski - zaczęła poirytowana Autumn.

- Zgodnie z taką logiką jeśli masz ładną fryzurę, makijaż i ładny strój, nie możesz zajmować wysokiego stanowiska ani być inteligentna. Pracuję jako kierowniczka projektów budowlanych i nadzoruję prace wyceniane na wiele milionów dolarów. Nie jestem w stanie powiedzieć, jakie to uczucie, gdy moje e-maile są ignorowane, a ludzie zamiast do mnie zwracają się do moich współpracowników i zachowują się, jakbym była tam tylko po to, aby im usługiwać - zwierza się.

Jej wyznania wywołały wielką dyskusję w komentarzach. Jak się okazało, wiele internautek ma podobne doświadczenia i tak jak Westfall oceniane są w swojej pracy wyłącznie przez pryzmat wyglądu. Jedna z nich przyznała nawet, że traktowana jest poważnie tylko wtedy, gdy pojawi się w pracy bez makijażu.

- Układanie fryzury i robienie makijażu sprawia, że czuję się profesjonalnie (...). Mam dwie córki i gdy przyjdzie czas, w którym będą wybierać ścieżkę swojej kariery, chciałabym, żeby nie musiały martwić się o to, że nie będą traktowane poważnie i profesjonalnie - podsumowała Autumn.

Więcej o: