Modne firany do salonu 2021. Najnowsze trendy w dekoracji okien. Te modele pokochały kobiety

Modne firany do salonu 2021- zainspiruj się. Firanki w naszych domach często są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym. Nie tylko osłaniają nasz dom przed słońcem czy niechcianym wzrokiem, ale również urozmaicają aranżacje salonu. Przygotowaliśmy kilka modnych propozycji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy chce by jego dom, był przyjazny i miły zarówno dla domowników jak i dla gości. Wielką rolę w tym, aby tak było, odgrywa odpowiedni wystrój i aranżacja wnętrz zwłaszcza w salonie. Modne firanki są tego nieodłącznym elementem. Sprawdź jakie modele i ich kolory sprawdza się w pomieszczeniach gościnnych.

Modne firany do salonu 2021. Te modele dodadzą pomieszczeniu przytulności i wpuszczą światło

W nadchodzącym sezonie modne będą firanki nawiązujące do trendów ekologicznych i roślinnych fascynacji. Oznacza to, że modne będą nie tylko te w kolorach zieleni czy brązu, ale również te przezroczyste i delikatne. Przywołują one na myśl lekkość powietrza i dostęp do słońca. Aby twój salon stał się modny, porzuć ciężkie materiały i gęste sploty. Od teraz w twoim salonie niech króluje światło i delikatność.

Modne zasłony w 2021 roku. Nie pomyl ich z firanami

Firany zawsze kojarzyły się z grubymi materiałami nieprzepuszczającymi światła. W nadchodzącym sezonie jednak i tu zajda drastyczne zmiany. Moda na naturalne i prześwitujące materiały zawitała również wśród zasłon. Królować będą te białe i cienkie, wykonane ze zwiewnych, przezroczystych materiałów. Na pierwszy rzut oka będzie można pomylić je nawet z firankami.

Modne firany i zasłony w 2021 roku - postaw na naturalne materiały

Wybierając nową firanę lub zasłonę postaw na naturalne materiały. Najpopularniejszy będzie len, ponieważ jest on lekki, wytrzymały, ekologiczny i szlachetny w swojej prostocie. Zasłony z tego materiału będą pasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i do tych glamour. W tym sezonie podczas wyboru koniecznie sięgnij po gładkie modele w jednolitym, pastelowym i jasnym kolorze.

W związku ze stylem, który ma królować w następnym sezonie, czyli art déco drugim top materiałem dla wymagających będzie jedwab dupion. Jest on ręcznie wyrabiany i cechuje się delikatnym włóknem, słynie z pięknego połysku i interesującej, lekko nierównej faktury. Sprawia on bardzo luksusowe wrażenie, dlatego jest wręcz idealny do wyrafinowanych aranżacji nawiązujących art déco.

Więcej o: