Niepokojące pogłoski o stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Sarah Ferguson przerywa milczenie

Sarah Ferguson odniosła się do alarmujących plotek na temat mającego się pogarszać stanu zdrowia królowej Elżbiety II. 95-letnia monarchini po krótkim pobycie w szpitalu udała się na miesięczny urlop, odwołując tym samym wszelkie oficjalne zobowiązania.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnim czasie media obiegły niepokojące doniesienia o stanie zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini zaczęła poruszać się o lasce, a następnie, zgodnie z zaleceniami lekarzy, udała się na miesięczny urlop, odwołując wszelkie oficjalne zobowiązania. Królowa, po raz pierwszy od 22 lat nie wzięła też udziału w uroczystych obchodach Dnia Pamięci, co szczególnie zaalarmowało poddanych, wzmagając tym samym spekulacje co do jej pogarszającego się stanu zdrowia.

Zobacz wideo

Sarah Ferguson o stanie zdrowia królowej Elżbiety

Pałac Buckingham zapewniał jednak, że ze zdrowiem królowej nie dzieje się nic niepokojącego, a jej nieobecność spowodowana jest kontuzją pleców. Teraz do alarmujących pogłosek postanowiła odnieść się była synowa królowej, Sarah Ferguson. - Z nią jest już naprawdę dobrze. To niezwykła kobieta, jest moją ikoną - zapewniła w rozmowie z magazynem "Paris Match".

Książę Harry Była dziewczyna księcia Harry'ego: "cieszę się, że ten związek trwał krótko"

O dobrym samopoczuciu królowej może świadczyć też jej obecność na chrzcie prawnuków. W minioną niedzielę 21 listopada królowa niespodziewanie pojawiła się na prywatnej ceremonii w Windsorze, podczas której ochrzczono syna księżniczki Eugenii i Jamesa Brooksbanka – Augusta Philipa Hawke oraz urodzonego w marcu syna Zary i Mike'a Tindallów – Lucasa Philipa.

Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym brytyjskim monarchą i najdłużej panującą królową w historii. 21 kwietnia tego roku monarchini skończyła 95 lat, a na brytyjskim tronie zasiada już od niemal 70 lat.

Nowe informacje na temat najsmutniejszej księżnej świata. Spore zmiany w jej życiu Co działo się z księżną Monako przez kilka miesięcy? "Prawie umarła"

Więcej o: