Tak wygląda mycie naczyń w luksusowej restauracji. Wideo obejrzano ponad 5 mln razy!

Nusret Gökçe, znany jako "Salt Bae" jest jednym z najpopularniejszych restauratorów na świecie. Jego efektowne posypywanie steków solą stało się viralem i właśnie dzięki temu "Sal Bae" zyskał taką popularność. Choć mógłby spędzać czas tylko na sali z gośćmi, to jak na porządnego szefa przystało, żadnej pracy się nie boi.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Salt Bae to jeden z najpopularniejszych szefów kuchni na świecie. Jego restauracje są uwielbiane przez gwiazdy takie jak np. Mark Wahlberg, Kylian Mbappe, Drake czy Robert Lewandowski. Na Instagramie restauratora śledzi ponad 40 milionów fanów! 

Zobacz wideo

Właściciel restauracji żadnej pracy się nie boi 

Salt Bae wielokrotnie w wywiadach, czy w swoich social mediach podkreślał, że na swój sukces zapracował ciężką pracą. Obecnie jego restauracje są w Stambule, Ankarze, Dosze, Dubaju, Miami, Nowym Jorku i Dallas. Choć fani głównie widzą go na sali wśród gości, gdzie w swój popisowy sposób soli mięso to oczywiście zdarza mu się robić w swoich restauracjach inne rzeczy. Nikt chyba jednak nie przypuszczał, że jeden z najbogatszych restauratorów świata zmywa naczynia. Filmik "na zmywaku" stał się absolutnym hitem Instagrama. Do tej pory obejrzano go prawie 6 mln razy. Co więcej, Salt Bae pokazuje, że nawet mycie naczyń może być swego rodzaju sztuką. 

Skupienie, mycie, cały czas. 

- powtarzał pracownikom.

Aleksandra KwaśniewskaAleksandra Kwaśniewska o życiu w Pałacu Prezydenckim. Czy mogła zapraszać znajomych?

Pod koniec minutowego filmiku Nusret Gökçe rzuca fartuchem w stronę swoich pracowników, a ci zaczynają klaskać. 

Wielu fanów uważa, że niektórzy szefowie powinni brać przykład z tego restauratora. Dlaczego? Ich zdaniem to niesamowite, że wykonuje on nawet takie prace, które uważane są za najcięższe w gastronomii. Oczywiście nie wiemy, czy ten filmik nie został nagrany "pod publikę", bo Salt Bae jest prawdziwym showmanem, jednak trzeba przyznać, że mycie naczyń w jego wykonaniu robi wrażenie. 

Kim jest Nusret Gökçe?

Urodził się w kurdyjskiej rodzinie w Erzurum w Turcji jako jedno z pięciorga dzieci. Jego ojciec był górnikiem. Rodzinne problemy finansowe zmusiły go do przerwania nauki na poziomie szóstej klasy. Wówczas rozpoczął pracę jako pomocnik rzeźnika w Kad?köy, dzielnicy Stambułu. Największą popularność zyskał dzięki serii memów i filmów, w których w nietypowy sposób kroi i soli mięso. Największą uwagę zwrócił na siebie w filmie „Ottoman Steak", opublikowanym 7 stycznia 2017 na koncie jego restauracji na Instagramie. Wtedy zyskał pseudonim „Salt Bae" ze względu na dość nietypowy sposób posypywania mięsa solą. Upuszczał ją z opuszek palców na przedramię, a ta następnie opadała na mięso. Co ciekawe, jak dowiadujemy się z Wikipedii, na początku tego miesiące na Instagramie obserwowało go 39 mln fanów, teraz jest ich ponad 40 mln. To pokazuje tylko, ze jego popularność stale rośnie. 

Przypomnijmy sobie filmik, w którym Salt Bae przygotowuje posiłek dla jednego z najlepszych napastników świata, czyli Roberta Lewandowskiego.

 

Paulina Sykut-JeżynaPaulina Sykut-Jeżyna ma "ulubiony kolor płaszcza w sezonie jesiennym". Ten model to hit! Podobny kupisz w Reserved

Więcej o: