Jak prać firanki, aby pozostały białe na długo? Użyj tego kuchennego produktu

W jakiej temperaturze prać firanki? Myślisz, że doskonale wiesz jak prać firanki? Ten jeden trik może ułatwić ci domowe porządki. Firanki trafiają do prania znacznie żadziej niż ubrania, dlatego warto zadbać o to, aby efekt śnieżnobiałego koloru utrzymał się jak najdłużej. Użyj jednego produktu z twojej kuchni.

Mieszkając w domu, czy w mieszkaniu często ozdabiamy nasze okna firankami. Nie tylko dodają pokojom przytulnego klimatu, ale i są niezbędne z przyczyn praktycznych, aby zapewnić nam odrobinę prywatności. Zazwyczaj białe świetnie uzupełniają domowe wnętrza. Kojarzą nam się z domem rodzinnym i czasem spędzonym w gronie bliskich. Najczęściej pierzemy je na święta. Sprzątanie całego domu nie może odbyć się bez prania. Ponieważ firanki mają wyjątkowo delikatny materiał, warto zadbać, aby pozostały białe na długo. Istnieje kilka zasad, aby wyprać je skutecznie. Jedną z nich jest dodanie do prania "magicznego składnika". Bez trudu znajdziesz go w swojej kuchni!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

W jakiej temperaturze prać firanki? Musisz uważać na nią uważać, ważne jest też odpowiednie odwirowywanie

Pranie firanek składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest oczywiście moment, kiedy firanki trafiają już do pralki. Właśnie wtedy większość osób popełnia karygodny błąd! Chodzi o temperaturę prania. Firanki mogą być wykonane z różnego rodzaju materiału, ale najbezpieczniejszą opcją, którą należy wybrać jest pranie ich w temperaturze między 30 a 40 stopni. Nie można zapomnieć też o odwirowywaniu, a raczej jego braku. Firanek nie można odwirowywać, należy je pozostawić na dnie pralki na kilkadziesiąt minut.

BTired,Mother,With,Upset,Baby,Suffering,With,Post,Natal,Depression.Wielu rodziców jest zaskoczonych, że to już. Dziecko zmienia się nie do poznania

Czy wiesz jak prać firanki, aby nie straciły koloru? Ważne jest ich namoczenie

Firanki przed praniem trzeba dokładnie przygotować. Zdjąć z nich wszelkie ozdoby takie jak koraliki, przypięte ozdoby, czy frędzle. Następnie, zastanowić się w jakim pokoju wisiały i co mogło wpłynąć na ich zabrudzenie. Firanki z kuchni należy przed praniem namoczyć przez około godziny w wodzie z płynem do mycia naczyń, aby pozbawić je tłuszczu. Jeśli firanki narażone były na kontakt z sierścią, wystarczy ciepła woda. Jeśli zrobiły się szare od kurzu - dodaj do ciepłej wody odrobinę soli. 

Małgorzata SochaTa sukienka Małgorzaty Sochy jest idealna na wyjątkowe okazje. Fani "pięknie i stylowo"

Dodaj tego jednego produktu do prania firanek. Znajdziesz go w swojej kuchni!

Firanki należy prać w płynie do delikatnych tkanin. To zapewni im czystość, ale też piękny zapach. Niewiele osób jednak wie, że aby spotęgować efekt bieli wystarczy szczypta sody oczyszczonej. Ten produkt kosztuje grosze, a dzięki temu efekt bieli będzie utrzymywał się bardzo długo. 

Więcej o: