Nie zaprosiła na ślub niepełnosprawnego męża siostry. "Boi się, że odwróciłby od niej uwagę"

Panna młoda zdecydowała się nie zapraszać na ślub swojego szwagra ze względu na jego niepełnosprawność. - Moja siostra nie chce go na żadnym ze swoich ślubnych zdjęć, bo boi się, że odwróci od niej uwagę, ze względu na swoją "inność" - relacjonuje kobieta rozczarowana postawą siostry.

Więcej podobnych historii na stronie głównej Gazeta.pl

Kobieta oburzona postawą swojej siostry zdecydowała się opisać całą sytuację na popularnym forum Reddit, prosząc internautów o radę. Jak się okazało, jej siostra zdecydowała, że nie zaprosi na ślub swojego szwagra ze względu na jego niepełnosprawność.

Zobacz wideo

Nie zaprosiła na ślub szwagra, bo jeździ na wózku inwalidzkim

- Moja siostra w przyszłym miesiącu wychodzi za mąż. Mój mąż i ja planowaliśmy jechać, ale kiedy otrzymaliśmy zaproszenie, było ono tylko dla mnie - zaczęła. Jak przyznała, przekonana o pomyłce, zadzwoniła do siostry, by wyjaśnić sytuację. Kiedy jednak poznała powód pojedynczego zaproszenia, nie była w stanie ukryć szoku. - Kiedy zadzwoniłam do siostry, powiedziała, że mój mąż może przyjść, ale poprosiła, by nie pozował do żadnych rodzinnych zdjęć - wyznała poruszona.

Jak się okazało, panna młoda obawiała się, że mężczyzna popsuje rodzinne zdjęcia, odwracając od niej uwagę. Jej szwagier od lat porusza się bowiem na wózku inwalidzkim. - Jestem z nim od 8 lat, a od 16 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Moja siostra nie chce go na żadnym ze swoich ślubnych zdjęć, bo boi się, że odwróci od niej uwagę, ze względu na swoją "inność" - relacjonuje kobieta rozczarowana postawą siostry.

- Tłumaczy, że za każdym razem, kiedy ktoś z jej znajomych ogląda nasze rodzinne zdjęcia, zawsze skupia się na nim, ponieważ ze względu na wózek najbardziej się wyróżnia na tle innych osób. Argumentuje więc, że tym razem to ona chciałaby być w centrum uwagi - opowiada kobieta. Przyznała, że na prośbę siostry zareagowała z wściekłością i wprost nazwała ją samolubną, dodając, że w takim wypadku oboje nie pojawią się na uroczystości.

Jej zdania nie podzielają jednak ich rodzice, którzy uznali, że powinna przeprosić pannę młodą, za zbyt emocjonalną reakcję. Podobnego zdania jest także jej partner.

- Mój mąż nie chce być dla ludzi ciężarem i mówi, że nie ma nic przeciwko temu, że nie będzie go na zdjęciach. To jednak rozzłościło mnie jeszcze bardziej, ponieważ teraz czuje się z tym jeszcze gorzej - przyznała kobieta, prosząc internautów o radę.

Jej wpis wywołał na forum burzliwą dyskusję i zebrał ponad 1400 komentarzy. Zdecydowana większość internautów nie mogła uwierzyć w samolubną postawę panny młodej, okazując wsparcie oburzonej kobiecie. - To jest sprawa, o którą trzeba walczyć. Twoja siostra wyklucza męża z uroczystości tylko ze względu wózek inwalidzki, a to jest niedopuszczalne - napisał jeden z użytkowników forum. - Wózek inwalidzki nie jest czymś, co wybiera się po to, by być w centrum uwagi - dodała internautka. - Fakt, że twoja rodzina chce, żebyś ją przeprosiła, jest oburzający - podsumowała kolejna.

Więcej o: