"Ceny w sklepach to szaleństwo. Młodych ludzi coraz częściej nie stać na kino, a nawet lekarza"

- Ceny rosną z zawrotnym tempie i dostrzega to chyba każdy. Szczególnie bolesne jest to jednak dla nas, młodych ludzi na dorobku. W ostatnim czasie często słyszę od znajomych, że muszą rezygnować z pewnych rzeczy, na które jeszcze niedawno mogli sobie pozwolić - pisze czytelniczka w liście nadesłanym do naszej redakcji.

Więcej listów do redakcji znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakiej inflacji możemy się spodziewać?

Zarówno wśród mojej rodziny, jak i znajomych temat inflacji oraz wzrostu cen jest ostatnimi czasy jednym z tych, który porusza się w towarzystwie naprawdę bardzo często. Niezależnie od poglądów politycznych, ludzie widzą co się dzieje i są bardzo niezadowoleni. Ceny rosną z zawrotnym tempie i dostrzega to chyba każdy. Szczególnie bolesne jest to jednak dla nas, młodych ludzi na dorobku. W ostatnim czasie często słyszę od znajomych, że muszą rezygnować z pewnych rzeczy, na które jeszcze niedawno mogli sobie pozwolić. Z każdymi kolejnymi zakupami stwierdzam, że ceny w sklepach to szaleństwo, a nas, młodych ludzi coraz częściej nie stać na kino, a nawet lekarza...

'Gdy poznałam mojego męża miałam 46 lat, a on 30. Nigdy nie zapomnę, co powiedziała mi mama' (zdjęcie ilustracyjne) "Gdy poznałam męża miałam 46 lat, a on 30. Nie zapomnę, co powiedziała mi mama"

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, kilku moich znajomych zrezygnowało z większości płatnych subskrypcji filmowych oraz muzycznych, które zaczęły pochłaniać coraz więcej ich pieniędzy. Kino? Kiedyś chodziłam z moim chłopakiem kilka razy w miesiącu, ale kiedy ostatnio za dwa bilety zapłaciliśmy 80 zł, to chodzimy tylko na wybrane seanse, korzystając raczej z oferty z serwisów VOD w domu. Wyjścia ze znajomymi? Rachunek za wspólną kolację w gronie kilku osób często przekracza kilkaset złotych.

Powiedzmy jednak, że powyższe kwestie to typowe przyjemności... Ostatnio jednak rozmawiałam z moją przyjaciółką, która przyznała, że robiąc zakupy spożywcze nie sięga już po takie produkty, na które ma ochotę. W zapomnienie odeszły np. jajka "zerówki", na rzecz tych tańszych, ale niestety gorszej jakości. Niektórzy rezygnują również z masła, które kosztuje obecnie ponad 6zł, a jeszcze inni ze świeżych owoców, warzyw czy dobrej jakości pieczywa.

'Mój facet zdradzał mnie z najlepszą przyjaciółką. Wiedzieli wszyscy, oprócz mnie...' (zdjęcie ilustracyjne) "Zdradzał mnie z najlepszą przyjaciółką. Wiedzieli wszyscy, oprócz mnie..."

Co więcej, młodych osób bardzo często nie stać już na lekarza. Ktoś powie, że nie trzeba chodzić prywatnie, tylko można skorzystać z NFZ. Owszem, tylko wówczas trzeba się liczyć często z długim czasem oczekiwania. A jak wiadomo, czasem po prostu nie można zwlekać. Lekarz ginekolog, dentysta... często jedna wizyta kosztuje 300, a nawet 500 zł. O cenach mieszkań już nawet nie wspomnę... Jak młodzi ludzie mają w tych czasach czerpać radość i korzystać z życia?

Justyna

***

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: