Jaki kolor oczu jest najbardziej atrakcyjny? Odpowiedź może zaskoczyć

Który kolor oczu uważany jest za najbardziej atrakcyjny? Jak się okazuje, kobiety i mężczyźni mają w tej kwestii odmienne zdanie. Udowodniły to badania, przeprowadzone dzięki danym z aplikacji randkowych.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Naukowcy z Wielkiej Brytanii na zlecenie marki Lenstore, produkującej soczewki kontaktowe, przeprowadzili badania, mające dowieść, który kolor oczu uważany jest za najbardziej atrakcyjny. W tym celu, za pomocą popularnych aplikacji randkowych stworzyli kilka takich samych profili kobiety i mężczyzny, które różniły się jednak kolorem oczu.

Zobacz wideo

Najatrakcyjniejszy kolor oczu

Wyniki okazały się być różne dla obu płci. Jak się okazało, najwięcej dopasowań w aplikacjach randkowych zdobył mężczyzna o piwnych oczach, z kolei wśród panów największym powodzeniem cieszyła sie kobieta o niebieskich oczach.

I chociaż nie istnieje naukowe wyjaśnienie takiego stanu rzecz, eksperci wyróżnili kilka prawdopodobnych przyczyn. - Niektóre wcześniejsze badania sugerowały, że pociągają nas osoby o podobnych cechach fizycznych do naszych rodziców, a nawet do nas samych. Może to obejmować również kwestię preferowania podobnego koloru oczu – stwierdził Ness Cooper, specjalista z zakresu seksu oraz związków, cytowany przez "Daily Mail".

Na podobną teorię powołał się także Chris Pleiner, ekspert od relacji damsko-męskich. - Wszyscy mamy pewien typ, który nas pociąga. Zwykle jednak pociągają nas osoby podobne do nas lub te, które przypominają nam naszych bliskich. Hormony odpowiedzialne za pociąg seksualny są aktywowane, gdy znajdziemy w drugiej osobie pewne podobieństwo do nas samych lub do osób, które kochamy – tłumaczył.

Więcej o: