Depilacja okolic intymnych przed porodem. Pielęgniarka ostrzega

Angela Grant Buechner, która pracuje jako pielęgniarka i wykwalifikowana doula, aktywnie działa w mediach społecznościowych, dzieląc się tam swoim doświadczeniem. - Moim celem na TikToku jest dzielenie się bezstronnymi i nieoceniającymi informacjami, aby ludzie mogli dowiedzieć się czegoś nowego - tłumaczy.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Angela Grant Buechner jest wykształconą pielęgniarką i doulą z długoletnim doświadczeniem, a swoją wiedzą chętnie dzieli się za pomocą mediów społecznościowych. Ostatnio poruszyła tam temat depilacji okolic intymnych przed porodem, który wciąż wzbudza wiele wątpliwości wśród przyszłych matek.

Zobacz wideo

Pielęgniarka ostrzega przed depilacją w ciąży

Grant Buechner rozprawiła się z mitem, jakoby depilacja przed porodem była koniecznością. A wręcz przeciwnie. Pielęgniarka powołała się na rekomendacje lekarzy, tłumacząc, że depilacja w zaawansowanej ciąży może doprowadzić do poważnych infekcji.

Posłanka Katarzyna Kotula: 'Polskie narodowe plemniki powinny być kontrolowane' (zdjęcie ilustracyjne) Posłanka Katarzyna Kotula: "Polskie narodowe plemniki powinny być kontrolowane"

- Czy wiedziałyście, że golenie włosów łonowych po 36 tygodniu ciąży jest odradzane? Ich ogolenie może zwiększyć ryzyko pojawienia się infekcji w trakcie porodu, jak i cesarskiego cięcia - wyjaśniła w filmie opublikowanym na TikToku, który obejrzało już ponad 4 mln użytkowników.

- Moim celem na TikToku jest dzielenie się bezstronnymi i nieoceniającymi informacjami, aby ludzie mogli dowiedzieć się czegoś nowego. Opublikowałam to nagranie, ponieważ wiem, że w niektórych miejscach (zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych) nadal zdarza się, że kobiety golą włosy łonowe tuż przed porodem. Badania pokazują, że nie jest to konieczne, a nawet zwiększa ryzyko infekcji — tłumaczyła Grant Buechner w rozmowie z portalem BuzzFeed. 

Patrycja Kazadi Patrycja Kazadi miała koronawirusa. "Atakował wszystkie moje narządy"

Więcej o: