Swetry świąteczne, czyli casualowy styl w świątecznym wydaniu

Swetry świąteczne to z roku na rok coraz popularniejszy strój obowiązujący domowników podczas obchodów Bożego Narodzenia. Jak to się dzieje, że styl casualowy wypiera klasyczną elegancję?

Swetry świąteczne dla par - moda bożonarodzeniowa

Moda na swetry świąteczne trwa już w naszym kraju od kilku lat. Bez wątpienia przywędrowała ona do nas z zachodu, gdzie świętowanie Bożego Narodzenia ma zdecydowanie luźniejszy charakter niż u nas. Powoli jednak ta kwestia ulega zmianie także w Polsce. Wiadomo, że wciąż wigilia jest tym momentem, kiedy można dać upust uwielbieniu dla eleganckich strojów - panie wybierają wtedy najlepsze sukienki, garsonki, kombinezony lub inne zestawy, zaś panowie klasycznie przywdziewają garnitury lub eleganckie marynarki i spodnie o nieco nowocześniejszym kroju. 

Świąteczne swetry dla par. Zdjęcie ilustracyjneŚwiąteczne swetry dla par. Zdjęcie ilustracyjne New Africa/shutterstock.com

Dobrym momentem na włożenie swetrów świątecznych dla par jest natomiast pierwszy i drugi dzień świąt, kiedy całe rodziny zbierają się przy stole by wspólnie ucztować, kolędować i cieszyć się swoją obecnością. W takiej sytuacji casualowy styl jest jak najbardziej pożądany, a tematyczne swetry doskonale wpisują się w niego. Swetry świąteczne dla par są zaś tak zaprojektowane, aby zarówno na modelu damskim jak i męskim pojawiał się ten sam motyw, nie pozostawiając żadnych wątpliwości innym, że stylizacja ta jest dokładnie dopracowana.

Gwiazda betlejemska jest symbolem świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcie ilustracyjne Kwiat na Boże Narodzenie. Jakie rośliny kwitnące wybrać na Święta?

Swetry świąteczne dla całej rodziny i sesja zdjęciowa

W ostatnich latach obserwujemy także duże zainteresowanie specjalnymi, świątecznymi sesjami fotograficznymi dla rodzin. Specjalnie przygotowana scenografia, a do tego odpowiednio dobrane stylizacje sprawiają, że można stworzyć piękną pamiątkę na lata. Swetry świąteczne dla całej rodziny idealnie nadają się do włożenia na taką sesję. Dzięki nim uzyskamy spójny obraz, a na fotografiach będziemy prezentować się w niepowtarzalny sposób. Swetry świąteczne dla całej rodziny stworzone są w pełnej rozmiarówce damskiej, męskiej i dziecięcej, dzięki czemu możemy uzyskać każdą potrzebną konfigurację. 

Świąteczne swetry to wspaniała propozycja na stylizacje dla całej rodziny. Zdjęcie ilustracyjneŚwiąteczne swetry to wspaniała propozycja na stylizacje dla całej rodziny. Zdjęcie ilustracyjne Roman Samborskyi/shutterstock.com

Swetry świąteczne - wzory. Które są najpopularniejsze?

Wzory swetrów świątecznych nawiązują oczywiście do symboli związanych z zimą i Bożym Narodzeniem. Dlatego na nich najczęściej odnajdziemy bałwanki, śnieżynki, elfy, Mikołaja, renifery, gwiazdki, choinki, skarpety prezentowe. Ważne jest też to, że kolorystyka swetrów świątecznych ogranicza się do kilku wiodących kolorów, które kojarzą nam się ze świętami, tj. czerwieni, zieleni, granatu. Osobną grupę wzorów świątecznych swetrów stanowią te, które wykonane są na modłę skandynawską. W naszym kraju styl skandynawski w wielu dziedzinach życia odnosi coraz większe sukcesy. Wystarczy tu wspomnieć o wystroju wnętrz nawiązującym do wnętrz skandynawskich charakteryzujących się funkcjonalnością i prostotą. Swetry świąteczne w stylu skandynawskim charakteryzują się bogatym wzornictwem i operowaniem mocnymi kolorami: bielą, czerwienią, granatem czy zielenią. 

Swetry świąteczne norweskie wzory. Zdjęcie ilustracyjneSwetry świąteczne norweskie wzory. Zdjęcie ilustracyjne Roman Samborskyi/shutterstock.com

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Jakie swetry świąteczne? Inspiracje

Jakie swetry świąteczne wybrać? Jeśli szukasz inspiracji, najłatwiej sięgnąć po komputer i poszukać w internecie. Sklepy internetowe posiadają bardzo bogaty asortyment tego typu ubrań dostępny niemalże od ręki. W sieci bez trudu znajdziemy zarówno nieco zabawne sweterki z doszytymi pomponami, jak i bardziej stonowane wzory nawiązujące do stylistyki skandynawskiej. Odnajdziemy tu także pełne zestawy dla par czy całych rodzin, dzięki czemu unikniemy biegania wraz z całą rodziną po sklepach tuż przed świętami, kiedy wszędzie panuje duży ruch. Ze względu na zwiększoną ilość wysyłek w okresie przedświątecznym, warto pamiętać, aby swetry zamówić nieco wcześniej, aby mieć pewność, że dotrą do świąt.

Świąteczne swetry dla rodziny. Zdjęcie ilustracyjneŚwiąteczne swetry dla rodziny. Zdjęcie ilustracyjne LightField Studios/shutterstock.com

Prezent na święta. Zdjęcie ilustracyjne Prezent na święta dla nastolatka: czym sprawić radość dorastającemu chłopcu?

Pomysły na świąteczne swetry

Pomysły na świąteczne swetry można także czerpać z pism o rękodziele. Sweter taki można wykonać bowiem samodzielnie - wystarczy nieco zdolności manualnych, druty i włóczka. Kiedyś taki sposób tworzenia prezentów świątecznych był bardzo popularny, a ostatnio ubrania własnego wykonania wracają do łask. Instrukcję tego jak zrobić sweter świąteczny na drutach również możemy znaleźć w sieci, jednak jeśli chcemy zdążyć na czas to należy natychmiast rozpocząć pracę, gdyż jest to dość czasochłonne zadanie.

Sweter świąteczny damski. Zdjęcie ilustracyjneSweter świąteczny damski. Zdjęcie ilustracyjne Jihan Nafiaa Zahri/shutterstock.com

Zobacz też: Własnoręczny prezent dla dziewczyny. Co zrobić na prezent dla dziewczyny?

Więcej o: