Jak zorganizować wieczór kawalerski - wystrzałowa impreza dla przyszłego pana młodego [tipy, lista rzeczy, prezenty]

Jak zorganizować wieczór kawalerski, aby był niezapomniany? Spieszymy z odpowiedzią. W artykule przedstawiamy kilka porad dotyczących organizacji przedślubnego wieczoru dla pana młodego. Sprawdź topowe atrakcje na wieczór kawalerski.

Wieczór kawalerski - sprawdź od czego zacząć

Organizacja wieczoru kawalerskiego to nie lada wyzwanie. Dlatego też należy wszystko dokładnie przemyśleć. Ślubne przygotowania mają się ku końcowi. Sala wynajęta, tort zamówiony, a sukienka panny młodej wisi w szafie i czeka na swój wielki moment. Jednym słowem wszystko przygotowane i dopięte na "ostatni guzik". Wszystko za wyjątkiem jednej kwestii - wieczoru kawalerskiego. Wieczór poprzedzający zmianę życiowego statusu powinien być okazały i szczególny. Jeżeli jesteś drużbą, to z całą pewnością organizacja tejże imprezy będzie spoczywać na Twoich barkach. Masz mętlik w głowie i nie wiesz, jak powinny rozpocząć się przygotowania? Oto kilka pomocniczych punktów:

 • Wybór właściwego miejsca. To jeden z pierwszych punktów, który powinien znaleźć się na Twojej "gorącej liście przygotowań". Od tego, jakie lokum wybierzecie, będzie zależał cały charakter męskiej imprezy. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad tym, jakie oczekiwania posiada przyszły pan młody. Jest on typem sportowca, lubi rywalizować, a może jest smakoszem wybornego jedzenia? Zastanów się i zdecyduj, które miejsce będzie najlepsze. Wypad na kręgle? Rzucanie do celu siekierami lub wieczór w ekskluzywnej restauracji z możliwością degustacji specjałów? Wybór należy do was.
 • Ustal termin i zadbaj o odpowiednią frekwencję gości. W gruncie rzeczy element ten powinien znajdować się na samym wstępie. Niestety bardzo często organizując kawalerski, popełniamy jeden kluczowy błąd - zbyt późno zapraszamy znajomych, co w praktyce przekłada się na to, że nie są oni w stanie zjawić się na męskim party. Postaraj się, aby powiadomić ich o wydarzeniu przynajmniej kilka tygodni wcześniej. Należy wziąć pod uwagę fakt, że każdy z nich ma obowiązki zawodowe i inne prywatne zobowiązania.
 • Zaproszenia na wieczór kawalerski dla pana młodego. O ile powiadomienie gości powinno odbywać się w największej konspiracji, o tyle przybycie głównego zainteresowanego powinno być należycie zaakcentowane. Dobrym pomysłem jest podarowanie mu specjalnego zaproszenia. Może być ono w wersji papierowej lub elektronicznej. Nie może zabraknąć w nim odrobinę humoru i groteski. Z pewnością będzie to miły akcent, który dobrze rozpocznie Wasze spotkanie.
 • Prezent dla gościa honorowego. Wieczór kawalerski rządzi się swoimi zasadami. Jedną z nich jest obdarowanie pana młodego właściwym prezentem. O czym szerzej napiszemy w poniższej części artykułu.

Wesele w stylu motocyklowym - coś dla tych, którzy uwielbiają imprezy z pazurem. Zdjęcie ilustracyjneWesele w stylu motocyklowym - coś dla tych, którzy uwielbiają imprezy z pazurem

Wieczór kawalerski: co przygotować? Najlepsze atrakcje 

Co przygotować na wieczór kawalerski, aby był to niezapomniany czas? Możliwości jest całe mnóstwo. Oczywiście będą one uwarunkowane nie tylko od waszych zainteresowań, ale i danej pory roku. Poniżej przykładowa lista z atrakcjami na męski wypad:

 • Kolacja "pod krawatami". To doskonały sposób na spędzenie czasu ze znajomymi. Doborowe towarzystwo w połączeniu z nietuzinkowymi smakami to jest to!
 • Wspólne kręgle. Odrobina sportu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Jesteście miłośnikami gier i chcecie doświadczyć odrobiny ekscytacji, a przy tym bawić się w gronie ulubionej ekipy. Postawcie na kręgle. Zabawa będzie przednia.
 • Spływ kajakowy. Oczywiście najlepiej jeżeli odbędzie się on w okresie lata. Wspólny wypad zacieśni męską przyjaźń, ale i dostarczy mnóstwa frajdy. Przygoda na łonie natury to nie lada gratka dla miłośników mocnych wrażeń.
 • Wypad w góry lub nad morze do hotelu spa. Mogłoby wydawać się, że ta opcja jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla dziewcząt. Jednak nic bardziej mylnego. Odrobina relaksu i zadbanie o siebie od strony zewnętrznej należy się każdemu, także prawdziwemu facetowi. To doskonała okazja, aby jednocześnie przygotować się do uroczystości ślubnej.
 • Escape room/gra plenerowa/paintball to kolejna z atrakcji, która w głównej mierze jest skierowana do męskiego grona odbiorców. Lubicie dreszczyk emocji, macie w sobie żyłkę odkrywcy? Wybierzcie profesjonalny escape room.
Zobacz wideo Wybierasz się na ślub? Zrób samodzielnie prezent dla państwa młodych!

Co jest potrzebne na wieczór kawalerski, czyli co przygotować na męski wieczór

Co jest potrzebne na wieczór kawalerski, aby był przygotowany profesjonalnie? Na wstępne należy zaznaczyć, że lista rzeczy na wieczór kawalerski będzie nieco różniła się od siebie w zależności od jego charakteru. Inaczej musimy przygotować się do wieczoru w restauracji niż np. na wypad w góry pod namiot. Są jednak rzeczy, których nie może zabraknąć na każdym kawalerskim. Jest to na przykład:

Jak zorganizować wieczór panieński. Zdjęcie ilustracyjneJak zorganizować wieczór panieński? Kilka cennych wskazówek dla przyszłej świadkowej

Lista zakupów na wieczór kawalerski: 

 • Prezent dla przyszłego pana młodego. Upominek to nie tylko miły gest świadczący o naszej pamięci, ale i dowód przyjaźni. Co możemy podarować panu młodemu? Świetnie sprawdzi się tutaj np. zestaw przyszłego męża w formie dużego kosza prezentowego, który możemy sami skomponować. Inną opcją jest bon upominkowy, np. na skok ze spadochronem lub pobyt w spa.
 • Zaproszenia dla gości + pana młodego.
 • Odpowiednie jedzenie i napoje, przekąski.
 • Apteczka - przydaje się zwłaszcza podczas ekstremalnych atrakcji.
 • Gadżety tematyczne.
 • Sprzęt dostosowany do wybranych przez nas atrakcji. 

Zobacz też: Wesele w ogrodzie - tanio i z klasą. Jak zorganizować przyjęcie weselne w ogrodzie? Podpowiadamy

Więcej o: