Własnoręczny prezent dla dziewczyny. Co zrobić na prezent dla dziewczyny?

Własnoręczny prezent dla dziewczyny może być doskonałym wyborem na Święta i nie tylko. Przede wszystkim trzeba jednak wpaść na ciekawy pomysł. Co może zachwycić bliską nam osobę?

Prezent DIY dla dziewczyny - jaki powinien być ?

Prezent DIY dla dziewczyny przede wszystkim powinien być dopasowany do osoby, którą chcemy obdarować. W tym miejscu otwiera się przestrzeń dla personalizacji - skoro i tak chcemy zrobić jakiś drobiazg lub całkiem duży podarunek własnoręcznie, to warto zadbać o nadanie mu jakichś specjalnych cech, które spodobają się bliskiej nam osobie. Może to być grawer lub trwały napis, ale także taki wybór prezentu, który będzie nawiązywał do naszej relacji. W taki sposób powstaje wiele bardzo romantycznych prezentów, które pomagają celebrować wspólną przeszłość.  

Najlepszy prezent to ten prosto z serca. Własnoręczny prezent dla chłopaka - pomysły DIY

Pomysł na własnoręczny prezent dla dziewczyny: coś, co zrobić może każdy

Niekiedy wciąż pokutuje przekonanie, że pomysł na własnoręczny prezent dla dziewczyny musi dotyczyć czegoś bardzo trudnego, co nie każdy jest w stanie wykonać. Warto jednak zdecydować się na zupełnie inne myślenie: większość z nas ma jakieś szczególne uzdolnienia i warto je wykorzystać. Jeśli jednak upieramy się, że jest inaczej, to nic nie stoi na przeszkodzie dla zajęcia się zupełnie nowym projektem. Jak zrobić własnoręczny prezent dla dziewczyny, który nie jest bardzo trudny? Oto przykłady:

 • ciekawie zaprojektowany album ze zdjęciami lub fotoksiążka np. z poprzednich świąt
 • tablica ze zdjęciami
 • ciekawy brelok do kluczy
 • zdobiona świeca zapachowa własnej roboty
 • ręcznie zdobione pudełko ''na zły nastrój'', czyli drobiazgi budzące pozytywne emocje
 • ręcznie zdobione bombki choinkowe
 • ręcznie robiony lampion
 • ściana ozdobiona grafiką stworzoną przy pomocy szablonów
 • fototapeta do sypialni ze zdjęcia
 
 

Zobacz też: Stroik świąteczny: obowiązkowy element świątecznego mieszkania - jak zaopatrzyć się w jedyny i niepowtarzalny stroik świąteczny?

Co zrobić własnoręcznie na prezent dla dziewczyny? Pomysły dla majsterkowicza

Co zrobić własnoręcznie na prezent dla dziewczyny, który zostanie zapamiętany na długo? Z pewnością łatwiej będzie o stworzenie takiego podarunku majsterkowiczom. Często wystarczy krótka wizyta w sklepie z materiałami budowlanymi, w szczególności z drewnem, żeby stworzyć ciekawy projekt idealnie pasujący na prezent dla dziewczyny. Pomocne są też materiały z recyklingu takie, jak skrzynki na owoce lub palety. Mowa tu zwłaszcza o takich pomysłach, jak:    

 • zdjęcie bliskiej osoby w ozdobnej ramie ze starego drewna
 • szafka nocna ze skrzynek na owoce
 • stolik kawowy z blatem z plastra drewna i koloryzowanej żywicy epoksydowej
 • półka na wannę z desek
 • żywy obraz z mchu chrobotka reniferowego
 • komoda z europalet
 
 

Prezent dla niego Prezent na święta dla przyjaciela - kilka nieoczywistych pomysłów

Jaki prezent DIY dla dziewczyny? Najbardziej kreatywne pomysły

Jaki prezent DIY dla dziewczyny wybrać? Niekiedy posiadamy uzdolnienia, które pozwalają na zrobienie czegoś fantastycznego. Zdarza się np., że mamy talent plastyczny. Wówczas idealnym rozwiązaniem może być ręcznie wykonany obraz. Niekoniecznie musi to być przy tym tak ambitne założenie, jak portret bliskiej osoby. Operowanie kolorem w ciekawy sposób i użycie abstrakcyjnych motywów może w zupełności wystarczyć. Bardzo przydatne mogą być też w takiej sytuacji umiejętności w obsłudze programów graficznych. Umiejętnie przerobione zdjęcie bliskiej osoby może być podstawą dla stworzenia grafiki, która zawiśnie na ścianie w honorowym miejscu. 

Pamiętajmy o tym, że zawsze możemy też komuś odnowić coś, co już posiada. Mogą to być fantazyjnie zdobione meble, ale też poddanie zupełnej odnowie roweru lub szkatułki na biżuterię. Pomysłów jest wiele - wybór konkretnego zależy w dużej mierze od sytuacji. Nie bójmy się jednak eksperymentować i decydujmy czasem także na oryginalne prezenty DIY.  

Zobacz wideo Myki na święta - domowy bałwanek i sposoby na serwetki

Zobacz też: Prezent na święta dla nauczycielki, czyli jaki upominek zrobić wychowawcy

Więcej o: