Własnoręczny prezent dla przyjaciela. Jak znaleźć ciekawy pomysł?

Własnoręczny prezent dla przyjaciela to doskonały sposób na to, by dostarczyć komuś bliskiemu masę radości. Problem polega na tym, aby znaleźć właściwy pomysł. Oto kilka podpowiedzi na Boże Narodzenie i nie tylko.

Prezent DIY dla przyjaciela. Jaki powinien być?

Prezent DIY dla przyjaciela niekoniecznie musi być drogi, ale wymaga od nas wiele uwagi, staranności, pracy a przede wszystkim kreatywności. Warto więc zaskoczyć bliską osobę - oczywiście w pozytywnym sensie tego słowa. Warto przy tym postawić na personalizację tego, co chcemy własnoręcznie przygotować. Z reguły nie jest to trudne. Możemy postarać się o umieszczenie na podarunku imienia i nazwiska danej osoby, jej inicjałów lub zdjęcia. Wiele zależy od tego, na co się zdecydujemy.   

Pomysł na własnoręczny prezent dla przyjaciela - proste rzeczy, które zrobimy sami

Jak znaleźć ciekawy pomysł na własnoręczny prezent dla przyjaciela? Wiele zależy od tego, jak bardzo bliska zażyłość łączy nas z osobą, którą pragniemy obdarować. Możemy postawić na któryś z popularnych prezentów DIY takich, jak choćby przygotowane własnoręcznie kartki świąteczne. Jeśli bardzo dobrze znamy czyjeś upodobania, łatwiej wymyślimy pomysł na prezent, który idealnie trafi w gust naszego przyjaciela. Pomysł, za który warto się zabrać? Oto kilka przykładów:

 

Co zrobić własnoręcznie na prezent dla przyjaciela? 

Co zrobić własnoręcznie na prezent dla przyjaciela? Czasami zależy nam na zrobieniu szczególnie dobrego wrażenia, dodatkowo zaś posiadamy pewne unikalne talenty. W takiej sytuacji możemy pokusić się choćby o:   

  • ręcznie malowany obraz - nie musi być to zaraz czyjś portret, ale np. ozdobna kompozycja o abstrakcyjnym charakterze
  • szafkę ze skrzynek na owoce - najlepszy pomysł dla osób, które uwielbiają majsterkować
  • personalizowany plakat w ładnej oprawie - coś, co może wykonać osoba z zacięciem do grafiki komputerowej
  • ręcznie wykonane szalik i czapkę - doskonały prezent na zimę, nie tylko ciepło się kojarzy, ale i faktycznie nie pozwoli zmarznąć w chłodne zimowe dni
  • własnoręcznie wyszywana poszewka na poduszkę - można na niej wyszyć osobistą dedykację
  • ''las w słoiku'', czyli ozdobna kompozycja z roślinkami w naczyniu - ozdobna i piękna rzecz, którą warto mieć w swoim domu 
  • żywy obraz z mchu chrobotka reniferowego - odrobina zieleni, która upiększy jedną ze ścian w kuchni lub salonie przyjaciela
  • torba ekologiczna ręcznie uszyta - docenią ją zwolennicy stylu less waste
 

Jaki prezent DIY dla przyjaciela? Od serca

Jeśli dalej zastanawiamy się nad tym, jaki prezent DIY dla przyjaciela będzie najlepszy, to przede wszystkim postawmy na podarunek od serca. Często bardziej istotna jest intencja, niż sam konkretny podarunek. Fakt, że wkładamy w coś masę energii i kreatywności, sam w sobie jest wartością. Ofiarujemy bowiem zaprzyjaźnionej osobie swój czas. Taka postawa wręcz prosi się o to, by spoglądać na nią z uznaniem. 

Zobacz też: Prezent na święta dla przyjaciółki - praktyczne podarunki dla bliskiej osoby

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.
Więcej o: