Nie żyje Virgil Abloh. Gwiazdy żegnają projektanta i dyrektora artystycznego Louisa Vuittona

Virgil Abloh zmarł w wieku 41 lat. Projektant i dyrektor artystyczny Louisa Vuittona zmagał się z poważną chorobą. Założyciel domu mody Off-White zmarł na raka 28 listopada. W mediach społecznościowych gwiazdy uczciły pamięć wizjonera wzruszającymi wpisami.

Wiadomość o tym, że Virgil Abloh zmarł 28 listopada 2021 roku szybko obiegła media. Dla wielu gwiazd, ale też fanów projektanta zaskoczeniem była nie tylko jego śmierć, ale i fakt że zmagał się z chorobą. Dyrektor artystyczny nie mówił o walce z nowotworem, zachowując uśmiech i zapał do pracy aż do ostatnich dni. Założyciel Off-White zmagał się rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Informacja o nagłym zgonie została podana w mediach przez koncern LVMH. Wiele gwiazd które współpracowały, ale też przyjaźniły się z młodym wizjonerem wypowiedziały się w social mediach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat

Virgil Abloh nie żyje. "Swą walkę toczył prywatnie". Zmarł 28 listopada

Virgil Abloh zdecydował się na osobistą walkę z chorobą, bez udziału mediów. Dopiero w dniu jego śmierci na Instagramowym profilu projektanta pojawił się post, informujący o przyczynie zgonu. 

Jesteśmy zdruzgotani, musząc ogłosić śmierć naszego ukochanego Virgila Abloha, oddanego ojca, męża, syna, brata i przyjaciela (..). Przez ponad dwa lata Virgil dzielnie walczył z rzadką, agresywną postacią raka - naczyniakomięsakiem serca. Od momentu diagnozy w 2019 r. swą walkę toczył prywatnie(...). Etyka jego pracy, nieskończona ciekawość i optymizm pozostały nienaruszone
 

O śmierci dyrektora artystycznego domu mody Louis Vuitton poinformowano również na Instagramie koncernu LVMH. Prezes grupy, Bernard Arnault, oznajmił, że wszyscy byli zaskoczeni nagłą wiadomością o jego śmierci. 

Gwiazdy żegnają projektanta. Hailey Bieber zareagowała na śmierć Virgila Abloha

Virgil Abloh współpracował z wieloma gwiazdami. Suknię ślubną jego projektu miała na sobie Hailey Bieber. W szczególnym wpisie pożegnała projektanta, dzieląc się wspólnymi wspomnieniami. Wyznała, że wizjoner był osobą, która zawsze wyróżniała się chęcią życia, a także charyzmą, miłością i zabawą.

 

Kendall Jenner o śmierci Virgila Abloha. "Nie chciał, aby ktokolwiek się o niego martwił"

Również Kendall Jenner opublikowała wzruszający wpis na temat śmierci projektanta. Gwiazda nie tylko współpracowała z dyrektorem artystycznym, ale przyjaźniła się z nim prywatnie. We wzruszającym wpisie wyznała m.in że Abloh nie chciał, aby ktokolwiek się o niego martwił. Nazwała go również najmilszą, najbardziej pozytywną, pokorną, radosną i pełną światła osobą, jaką kiedykolwiek znała.

 

Kayne West poruszony faktem, że Virgil Abloh nie żyje. Opublikował utwór muzyczny

Virgil Abloh miał duże znaczenie nie tylko w życiu, ale i działalności artystycznej Kayne Westa. Zaprojektował okładki kilku jego płyt, m.in "808s & Heartbreak" czy "My Beautiful Dark Twisted Fantasy". Pełnił też rolę dyrektora artystycznego płyt "Watch the Throne", "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" i "Donda". Muzyk uczcił pamięć o przyjacielu coverem "Easy On Me" Adele.

 
Więcej o: