Nie żyje Virgil Abloh. Gwiazdy żegnają projektanta i dyrektora artystycznego Louisa Vuittona

Virgil Abloh zmarł w wieku 41 lat. Projektant i dyrektor artystyczny Louisa Vuittona zmagał się z poważną chorobą. Założyciel domu mody Off-White zmarł na raka 28 listopada. W mediach społecznościowych gwiazdy uczciły pamięć wizjonera wzruszającymi wpisami.

Wiadomość o tym, że Virgil Abloh zmarł 28 listopada 2021 roku szybko obiegła media. Dla wielu gwiazd, ale też fanów projektanta zaskoczeniem była nie tylko jego śmierć, ale i fakt że zmagał się z chorobą. Dyrektor artystyczny nie mówił o walce z nowotworem, zachowując uśmiech i zapał do pracy aż do ostatnich dni. Założyciel Off-White zmagał się rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Informacja o nagłym zgonie została podana w mediach przez koncern LVMH. Wiele gwiazd które współpracowały, ale też przyjaźniły się z młodym wizjonerem wypowiedziały się w social mediach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Maffashion, Kubicka, Lipka i inni w sieci. Gwiazdy komentują artykuły na swój temat

Virgil Abloh nie żyje. "Swą walkę toczył prywatnie". Zmarł 28 listopada

Virgil Abloh zdecydował się na osobistą walkę z chorobą, bez udziału mediów. Dopiero w dniu jego śmierci na Instagramowym profilu projektanta pojawił się post, informujący o przyczynie zgonu. 

Jesteśmy zdruzgotani, musząc ogłosić śmierć naszego ukochanego Virgila Abloha, oddanego ojca, męża, syna, brata i przyjaciela (..). Przez ponad dwa lata Virgil dzielnie walczył z rzadką, agresywną postacią raka - naczyniakomięsakiem serca. Od momentu diagnozy w 2019 r. swą walkę toczył prywatnie(...). Etyka jego pracy, nieskończona ciekawość i optymizm pozostały nienaruszone
 

O śmierci dyrektora artystycznego domu mody Louis Vuitton poinformowano również na Instagramie koncernu LVMH. Prezes grupy, Bernard Arnault, oznajmił, że wszyscy byli zaskoczeni nagłą wiadomością o jego śmierci. 

Gwiazdy żegnają projektanta. Hailey Bieber zareagowała na śmierć Virgila Abloha

Virgil Abloh współpracował z wieloma gwiazdami. Suknię ślubną jego projektu miała na sobie Hailey Bieber. W szczególnym wpisie pożegnała projektanta, dzieląc się wspólnymi wspomnieniami. Wyznała, że wizjoner był osobą, która zawsze wyróżniała się chęcią życia, a także charyzmą, miłością i zabawą.

 

BTired,Mother,With,Upset,Baby,Suffering,With,Post,Natal,Depression. Wielu rodziców jest zaskoczonych, że to już. Dziecko zmienia się nie do poznania

Kendall Jenner o śmierci Virgila Abloha. "Nie chciał, aby ktokolwiek się o niego martwił"

Również Kendall Jenner opublikowała wzruszający wpis na temat śmierci projektanta. Gwiazda nie tylko współpracowała z dyrektorem artystycznym, ale przyjaźniła się z nim prywatnie. We wzruszającym wpisie wyznała m.in że Abloh nie chciał, aby ktokolwiek się o niego martwił. Nazwała go również najmilszą, najbardziej pozytywną, pokorną, radosną i pełną światła osobą, jaką kiedykolwiek znała.

 

sukienka Ta sukienka midi za 29,99 zł jest na wyprzedaży Mohito

Kayne West poruszony faktem, że Virgil Abloh nie żyje. Opublikował utwór muzyczny

Virgil Abloh miał duże znaczenie nie tylko w życiu, ale i działalności artystycznej Kayne Westa. Zaprojektował okładki kilku jego płyt, m.in "808s & Heartbreak" czy "My Beautiful Dark Twisted Fantasy". Pełnił też rolę dyrektora artystycznego płyt "Watch the Throne", "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" i "Donda". Muzyk uczcił pamięć o przyjacielu coverem "Easy On Me" Adele.

 
Więcej o: