Własnoręczny prezent dla przyjaciółki. Sprawdzone pomysły na drobne upominki

Własnoręczny prezent dla przyjaciółki jest dowodem na to, jak cenna jest dla ciebie wasza relacja. Postaraj się pomyśleć jaki upominek ucieszyłby twoją najlepszą przyjaciółkę i zacznij przygotowywać go już dziś.

Prezent DIY dla przyjaciółki. Dlaczego rękodzieło jest w modzie?

Własnoręczny prezent dla przyjaciółki to dowód na to, że jest ona wyjątkową osobą w twoim życiu i że bardzo cenisz sobie jej obecność przy tobie. W ostatnim czasie obserwujemy zmieniający się trend, w którym coraz większą uwagę zwraca się na destrukcyjną rolę konsumpcjonizmu jak również wpływ nieprzemyślanych zakupów na ekologię. Wszystko to sprowadza się do punktu, w którym coraz więcej osób podejmuje świadome decyzje co do kupowanych produktów i stara się wykorzystywać przedmioty, które już posiada zamiast ciągłego wymieniania ich na nowe. Podobnie jest w kwestii prezentów - coraz popularniejsze stają się prezenty DIY dla przyjaciółki, rodziców, znajomych, które nie dość, że nie szkodzą tak bardzo środowisku naturalnemu, to są też świadectwem zaangażowania i pamięci o drugiej osobie. 

Pomysł na własnoręczny prezent dla przyjaciółki. Bransoletka

Pierwszym przychodzącym na myśl pomysłem na własnoręczny prezent dla przyjaciółki jest biżuteria. Kobiety uwielbiają zawieszki, bransoletki, kolczyki i inne tego rodzaju akcesoria. Oczywiście można je kupić gotowe, niemniej jednak wykonując samodzielnie biżuterię, nadajemy jej indywidualny charakter i sprawiamy, że jest niepowtarzalna. Przygotowanie własnoręcznie bransoletki czy kolczyków nie powinno także nikomu przysporzyć większych problemów. Wystarczy zaopatrzyć się w żyłkę i znaleźć w domu drobne akcesoria typu koraliki, kryształki, cekiny, perełki, itd. W zależności od tego, jaki fason chcemy nadać naszej biżuterii, konieczne będzie zastosowanie innych dodatków, które można także za niewielką cenę nabyć za pośrednictwem internetu lub w pasmanterii.

Bransoletka DIY na prezent. Zdjęcie ilustracyjneBransoletka DIY na prezent. Zdjęcie ilustracyjne Marben/shutterstock

Zobacz wideo Góra prezentów do pakowania? Ozdobisz je kokardami

Co zrobić własnoręcznie na prezent dla przyjaciółki? Szkatułka na drobiazgi

Innym ciekawym pomysłem na to co zrobić własnoręcznie na prezent dla przyjaciółki jest ozdobna szkatułka na drobiazgi. Kobiety posiadają w swoich szafach wiele akcesoriów, które niejednokrotnie nie są posegregowane, przez co gubią się, plączą itd. Pudełko do przechowywania będzie więc świetnym, a zarazem praktycznym prezentem. Jak je zrobić? Wystarczy nam kawałek grubszego materiału, np. weluru, pudełko po lodach, sznurek jutowy, koraliki i inne akcesoria do udekorowania oraz pistolet z klejem na gorąco. Zarówno pudełko jak i pokrywkę obklejamy dokładnie materiałem. Sznurek przyklejamy wokół otworu pudełka, drugą część przyklejamy dookoła wieczka (możemy z niego wykonać także uchwyt do otwierania pudełka). Całość ozdabiamy według własnego gustu dostępnymi akcesoriami. 

Szkatułka na biżuterię DIY. Zdjęcie ilustracyjneSzkatułka na biżuterię DIY. Zdjęcie ilustracyjne SpelaG91/shutterstock

Jaki prezent DIY dla przyjaciółki? Przygotuj coś smacznego

Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się nad tym, jaki prezent DIY dla przyjaciółki będzie najlepszy, to weź pod uwagę samodzielnie przygotowane słodkości. Mogą to być pierniki świąteczne lub słodki dżem dyniow - wszystko zależy od ciebie i od tego co lubi twoja przyjaciółka. Taki prezent na pewno zrobi duże wrażenie, a co więcej przyniesie mnóstwo przyjemności podczas jego jedzenia. Nie zapomnij jednak, aby odpowiednio zapakować podarunek, gdyż w tym wypadku estetyka ma bardzo duże znaczenie. 

Zobacz też: Prezent na święta dla nastolatka: czym sprawić radość dorastającemu chłopcu?

Więcej o: