Własnoręczny prezent dla siostry. Pomysły i inspiracje

Własnoręczny prezent dla siostry to świetny pomysł na drobny upominek pod choinkę. Jaki podarek znaleziony pod choinką będzie w stanie sprawić przyjemność siostrze? Podpowiadamy.

Prezent DIY dla siostry. Gdzie szukać inspiracji?

Własnoręczny prezent dla siostry może być sposobem na wyrażenie siostrzanego przywiązania i miłości. Skąd czerpać inspiracje na ciekawe przedmioty codziennego użytku, które mogą stanowić drobny upominek pod choinkę? Oczywiście największą skarbnicą pomysłów na prezent DIY dla siostry będzie internet. Istnieje mnóstwo kanałów w mediach społecznościowych, a także stron internetowych poświęconych przedmiotom, które można wykonać z produktów znajdujących się w każdym domu. Najlepszym sposobem zwłaszcza dla osób początkujących jest skorzystanie z jednego z wielu filmików, które krok po kroku pokazują jak wykonać estetyczne i przydatne przedmioty, które idealnie sprawdzą się w roli upominku świątecznego.

Pomysł na własnoręczny prezent dla siostry. Flowerbox

Doskonałym pomysłem na własnoręczny prezent dla siostry jest flowerbox, który może stanowić ozdobę pokoju, biurka lub stołu. Do jego wykonania wystarczy ozdobne pudełko, w którym umieścimy kawałek gąbki florystycznej. W nią następnie należy wbijać po kolei wybrane kwiaty. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kwiatów o uniwersalnej kolorystyce, które dobrze wpasują się w każde wnętrze i będą właściwie współgrały ze zmieniającym się wystrojem. Tak przygotowany flowerbox można także urozmaicić, przewiązując na pudełku kolorową wstążkę pełniącą rolę dodatkowego akcentu kolorystycznego. 

 

Co zrobić własnoręcznie na prezent dla siostry? Pudełko z niespodziankami

Jeśli twoja siostra jest osobą, która ma wszystko lub trudno wybrać dla niej prezent, który przypadłby jej do gustu, w takim przypadku należy poszukać nieco innej opcji, bardziej kreatywnej. Co zrobić własnoręcznie na prezent dla siostry, by pozytywnie ją zaskoczyć? Trafionym pomysłem może okazać się "pudełko z niespodziankami". Do wykonania go będziemy potrzebować pudełka po butach, które należy odpowiednio okleić i ozdobić. Najważniejsze jest to, co znajdzie się w jego wnętrzu. Powinny być to drobne rzeczy, na które na co dzień nie zwracamy zbyt wielkiej uwagi, ale które usprawniają nam życie, ale też drobiazgi, które będą dowodem na nasze przywiązanie do siostry. Może to być więc pomadka ochronna do ust, brelok do kluczy, małe lusterko, zalotka, bibułki matujące, wspólne pamiątkowe zdjęcie, zakładka do książki, "kapsuła czasu" z karteczką, na której umieścimy cytat dotyczący miłości siostrzanej etc. Taki prezent z pewnością będzie miłym zaskoczeniem dla każdej siostry. 

Własnoręczny prezent dla siostry. Zdjęcie ilustracyjneWłasnoręczny prezent dla siostry. Zdjęcie ilustracyjne Netrun78/shutterstock

Jaki prezent DIY dla siostry? Podpowiadamy!

Dla osób, które dotąd nie zdecydowały się jaki prezent DIY dla siostry będzie najbardziej odpowiedni, przedstawiamy krótką listę pomysłów i inspiracji na upominki, które można przygotować samodzielnie w zaciszu własnego domu. 

  • własnoręcznie namalowany obraz/grafika - będzie idealną pamiątką, którą można umieścić na ścianie by przypominała o osobie, która go podarowała
  • stojak na biżuterię - przedmiot, który pomoże zaprowadzić ład i porządek wśród błyskotek przyda się każdej kobiecie
  • kule do kąpieli - naturalne kosmetyki przygotowywane z produktów domowego użytku to ostatnio hit jeśli chodzi o upominki DIY
  • ręcznie wyszywana poszewka na jaśka - można popuścić wodzę fantazji i wyszyć dowolny wzór na poszewce, która później posłuży do obleczenia poduszki.
Zobacz wideo Góra prezentów do pakowania? Ozdobisz je kokardami

Zobacz też: Drobne prezenty na święta, czyli małe upominki pod choinkę dla każdego

Więcej o: