Wsyp do pralki łyżeczkę pieprzu i nastaw pranie. Efekt cię zaskoczy

Co się stanie, jeśli dodasz łyżeczkę pieprzu do swojego prania? Jeśli jeszcze nie znasz tego genialnego triku, lepiej szybko nadrób zaległości. Pieprz to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, jednak okazuje się, że oprócz doprawiania potraw, ma również inne, wręcz zaskakujące zastosowanie.

Więcej domowych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii, makaron w suszarce... Kuchenne triki, które musisz znać

Pranie nie ogranicza się wcale do wrzucenia brudnych ubrań do pralki, dodania pierwszych lepszych detergentów i naciśnięcia przycisku start. Bardzo często wraz z upływem lat zauważamy niestety, że kolory ubrań stają się mniej intensywne. Zwykle głównym powodem utraty barwnika jest właśnie nieodpowiedni sposób prania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że barwy ubrań mogą tracić na intensywności, jeżeli prane są w zbyt ciepłej wodzie, nie są dobrze posegregowane czy używany detergent jest zbyt mocny. By ubrania długo zachowały swój kolor należy odpowiednio je posegregować według kolorów, a następnie dobrać program prania oraz detergent. Można również zastosować pewien tani i domowy trik.

Nietypowe zastosowanie czarnego pieprzu. Wsyp go do pralki i zadbaj o kolory swoich ubrań

Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z przykrą sytuacją, kiedy to ulubiony element garderoby wypłowiał i zatracił swój intensywny kolor. Wówczas można sięgnąć po barwnik do tkanin i spróbować uratować daną rzecz, jednak nie zawsze jest to możliwe. Warto zatem zapobiegać takim sytuacjom. A tu z pomocą przyjdzie nam pieprz, czyli produkt, który większość z nas ma w swojej szafce kuchennej.

Wystarczy wsypać do bębna pralki łyżeczkę zmielonego czarnego pieprzu, a następnie umieścić w nim daną partię ubrań. Pieprz połączy się ze środkiem piorącym i zbierze jego nadmiar z pranych ubrań, gdyż to właśnie nadmiar osadzających się na odzieży detergentów odpowiedzialny jest za ich blaknięcie. Po praniu wystarczy strzepnąć resztki pieprzu z ubrań, które i tak w większości usunięte zostają podczas etapu płukanie. Nie trzeba również martwić się o intensywny zapach przyprawy, gdyż użyty płyn do płukania kompletnie go zamaskuje. 

Więcej o: