Sylwester w stylu lat 30. - klasyczna elegancja

Sylwester w stylu lat 30. to dobry motyw na imprezę kostiumową. Szukasz inspiracji na kameralną imprezę w wielkim stylu? Sprawdź nasz przewodnik po sylwestrowej nocy retro.

Sylwester w stylu lat 30. - jak zorganizować? Bal na kartach historii 

W okresie międzywojennym w Polsce organizowano huczne bale karnawałowe dla poszczególnych środowisk, swoje imprezy mieli zarówno arystokraci jak i ziemianie. Bale organizowano także w towarzystwach artystycznych, dyplomatycznych i wojskowych. Na lata 30. przypada też okres mody na jazz, który w Polsce w formie tanecznej przyjął się dopiero w postaci swingu. Jak zorganizować sylwestra w stylu lat 30.? Więcej na temat: 

znajdziesz w dalszej części artykułu. Sprawdź nasz przegląd pełen inspiracji.

Sylwester w stylu lat 30. - dekoracje art deco

Cechy charakterystyczne tego stylu to bogate zdobienia oraz luksusowe błyskotki. Art deco to także odważne połączenia faktur oraz tkanin i mocne zestawienia kolorów. Bardzo modny duet, który sprawdzi się na imprezę to czerń oraz złoto. Poniżej prezentujemy przykładowe dekoracje w stylu lat 30. 

  • czerń oraz złote dodatki 
 
  • gra świateł 
 
  • pozłacana zastawa 
 

Sylwester w stylu lat 30. - przebrania. Klimaty retro 

Po piórach, frędzlach i sznurach pereł, które towarzyszyły poprzedniej dekadzie, lata 30. przyniosły ze sobą większy pragmatyzm. Sukienki o prostej linii, kobiece loki oraz skromne kapelusze - moda lat 30. odzwierciedlała nastroje społeczne, które w tamtym okresie nie należały do najlepszych. Poniżej kilka najlepszych inspiracji. 

 
 
 
 

Sylwester w stylu lat 30. - makijaż. Bliżej natury 

Zdecydowanie nie znajdziemy tu już czarnych ust oraz typowej mocnej linii. Chociaż nadal modna jest delikatna kreska na oku i podkreślone usta. Lata 30. to bardzo kobiecy i jednocześnie delikatny wizerunek, nadal modne są wąskie brwi, ale bladą cerę zastąpił róż na policzkach. 

 
 
 

Sylwester w stylu lat 30. - fryzury. Kobieco i z klasą 

Po misternych fryzurach lat 20. przyszedł czas na miękkie loki upinane tuż za uchem. Typowa fryzura do ramion z przedziałkiem z boku to charakterystyczny look tamtej epoki. 

 
 

Zobacz też: Sylwester we dwoje. Jak sprawić, aby był wyjątkowy i niezapomniany?

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło
Więcej o: