Sylwester we dwoje. Jak sprawić, aby był wyjątkowy i niezapomniany?

Sylwester we dwoje to nie tylko marzenie zakochanych, którzy dopiero zachłysnęli się swoim uczuciem. Wiele par woli spędzić ten wieczór razem, z dala od innych ludzi, ciesząc się nawzajem swoją obecnością. Jak sprawić, aby sylwestrowy wieczór we dwoje był wyjątkowy?

Co robić w sylwestra we dwoje?

Sylwester we dwoje wcale nie musi być nudny. Choć przyjęło się, że większość z nas spędza ten wieczór w szerszym gronie, zazwyczaj z rodziną lub znajomymi, to jednak ostatni wieczór w roku można także zaaranżować, pozostając wyłącznie ze swoją drugą połówką. Noc sylwestrowa jest wyjątkowym momentem, kiedy żegnamy stary rok i z nadzieją patrzymy w nowy. Dlatego też wielu panów właśnie wtedy planuje uroczyste oświadczyny. Co można robić w sylwestra we dwoje? Otóż ogranicza nas tylko wyobraźnia, bo tak naprawdę możliwości jest mnóstwo.

Pomysły na sylwestra we dwoje. Spontaniczny wypad w góry

Jak wiadomo pomysły na sylwestra we dwoje, mogą być różne. Te najmniej wymagające to zwyczajne pozostanie w domu i zorganizowanie miłego wieczoru we dwoje. Niektóre pary nie lubią jednak nudy i preferują spontaniczne decyzje co do tego jak spędzą ostatni dzień w roku. Wiele z nich decyduje się w ostatniej chwili wyjechać w góry, gdzie jak wiadomo, najlepiej spędza się noc sylwestrową. W dużych ośrodkach może już brakować miejsc noclegowych, dlatego warto od razu przystąpić do poszukiwań i ruszać jak najprędzej w drogę. Pamiętajmy jednak, że taki wyjazd najlepiej przedłużyć o jeden lub dwa dni, aby skorzystać z zimowych atrakcji takich jak kulig czy jazda na nartach. 

Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Sylwester we dwoje: romantyczna kolacja

Romantyczna kolacja we dwoje w sylwestra jest także miłym sposobem na uczczenie kończącego się roku. Jest to dobry moment na przypomnienie sobie wszystkiego tego czego udało wam się dokonać przez ostatnie 12 miesięcy, a także zaplanowanie tego czym chcielibyście zająć się w nadchodzącym roku. Wiadomo, że plany nie zawsze mogą zostać zrealizowane, jednak dzięki nim wytyczamy sobie cel, który staje się łatwiejszy do osiągnięcia. Romantyczną kolację na sylwestra warto przygotować wspólnie - czas poświęcony na przyrządzanie potraw niech także da wam możliwość zbliżenia się, na które na co dzień nie macie zbyt wiele czasu.

Zobacz też: Zabobony sylwestrowe, czyli o czym musisz pamiętać, aby Nowy Rok był udany

Film na sylwestra dla dwojga

Pary, które decydują się spędzić sylwestra w domu, zazwyczaj po udanej kolacji chcą obejrzeć ciekawy film, który będzie interesujący zarówno dla jednej jak i dla drugiej strony. Wybranie odpowiedniego filmu na sylwestra dla dwojga wcale nie jest takie proste i oczywiste, zwłaszcza jeśli oboje partnerów preferuje inne gatunki. Niemniej jednak istnieje pewien kanon filmów, które sprawdzają się w takich sytuacjach i są to komedie romantyczne. Panowie zazwyczaj zwracają większą uwagę na warstwę komediową, z kolei panie zazwyczaj bardziej skupiają się na wątku romantycznym. Oto kilka tytułów, które warto mieć pod ręką na sylwestrowy wieczór:

  • ''Jak wywołałem byłą żonę''
  • ''Uwierz w ducha''
  • ''In the Heights"
  • ''Wytańczyć miłość''
  • ''A Castle for Christmas"
  • ''Szkocki książę''
  • "Skazani na siebie"
  • "A miało być tak pięknie".

Sylwester we dwoje: pomysły

Pomysły na sylwestra we dwoje nie muszą ograniczać się do siedzenia na kanapie przed telewizorem. W domu możemy zorganizować sobie mnóstwo ciekawszych zajęć. Ostatnio do łask wracają gry planszowe, a coraz więcej osób decyduje się w ten sposób spędzać wolny czas. Dobrym sposobem na aktywne spędzenie czasu w ten wyjątkowy wieczór jest spacer po zmroku. Dla tych, którzy nie lubią marznąć, a chcą natomiast nadrobić zaległości kulturalne, warto skorzystać z oferty sylwestrowej kin, teatrów, oper czy galerii sztuki, które przygotowują na ten wyjątkowy wieczór specjalne programy dla swoich gości. 

Zobacz też: Przekąski na sylwestra - szybkie przepisy, idealne na powitanie Nowego Roku

Więcej o: