Agata Młynarska szczerze o chorobie. "Czujesz, że nie wytrzymasz, tak cię ten ból paraliżuje"

Agata Młynarska od lat walczy z chorobą Leśniowskiego-Crohna, o której zdecydowała się opowiedzieć w szczerym wywiadzie z Karoliną Kalatzi. Jak się okazało, dziennikarka choruje także na kolejne rzadkie schorzenie - fibromialgię. - Siedzisz i czujesz, że wbijają ci igły w nogi, w udo, w kolana, że nie wytrzymasz, tak cię ten ból paraliżuje - wyznała w rozmowie.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Choroba Leśniewskiego-Crohna to przewlekłe zapalenie jelit, objawiające się m.in. biegunką, wymiotami i ciągłymi, intensywnymi bólami brzucha. Jak przyznała Agata Młynarska, sama przez lata ignorowała te dolegliwości, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważna choroba może się za nimi kryć.

Zobacz wideo

Agata Młynarska szczerze o swoim zdrowiu

- Ignorancja doprowadziła mnie do szpitala na półtora miesiąca i potem do informacji, że jestem bardzo ciężko chora. Do objawów przede wszystkim: wymiotów, biegunek, bezsilności - leżysz i nie możesz się ruszyć - przyznała w programie "Intymne rozmowy na dziendobry.tvn.pl".

Z czasem okazało się, że dziennikarka boryka się też z kolejną chorobą - fibromialgią. - Jest to choroba polegająca na zupełnie innym postrzeganiu bodźców, czyli nawet dotyk, światło, wszystko, możesz postrzegać jako ogromny ból - tłumaczyła.

Przyznała też, że z trudnością znosi głośną muzykę, hałas, czy jaskrawe światło. - Różni ludzie do mnie mówią: "Ale gdzie jest ta twoja choroba, przecież świetnie wyglądasz?". A ty siedzisz i czujesz, że wbijają Ci igły w nogi, w udo, w kolana, że nie wytrzymasz, tak cię ten ból paraliżuje - wyznała.

Więcej o: