Kiedy ubiera się choinkę? Zdania są podzielone. "Jak się ma czas"

Kiedy ubierać choinkę? Jak nakazuje tradycja, powinniśmy robić to w Wigilię, 24 grudnia. Coraz więcej osób decyduje się jednak wyłamać z tej tradycji, przystrajając drzewko na długo przed świętami.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zgodnie z tradycją, przystrajanie choinki powinno odbywać się w wigilijny poranek, czyli 24 grudnia. Coraz więcej osób wyłamuje się jednak z tradycji, i chcąc nacieszyć się klimatem świąt, decyduje się zrobić to znacznie wcześniej.

Zobacz wideo

Kiedy powinniśmy ubierać choinkę? Wiele osób wyłamuje się z tradycji

Doskonale świadczą o tym komentarze, jakie pojawiły się pod naszym tekstem opisującym zwyczaj ubierania świątecznego drzewka. I chociaż wiele osób wciąż pielęgnuje tę tradycję, przystrajając choinkę w wigilijny poranek, wiele osób ze względu na nawał obowiązków, wręcz nie wyobraża sobie robić to właśnie tego dnia. - U mnie w domu też zawsze ubierało się w Wigilię rano. Teraz jak mam sama dzieci, to nie potrafię się wyrobić i ubieramy ją ciut wcześniej - wyznała jedna z komentujących. - Nie wyobrażam sobie robienia bałaganu choinką w Wigilię, kiedy to jest dużo pracy przy przygotowaniu kolacji - dodała kolejna.

Z tego względu wiele osób decyduje się na przystrojenie drzewka dzień, a nawet tydzień wcześniej. Jak się okazało, równie wiele osób ubiera choinkę już 6 grudnia, chcąc w ten sposób dłużej nacieszyć się wyjątkowym klimatem świąt. - 6 grudnia od lat. Uwielbiam ten czas - napisała jedna z czytelniczek, z którą szybko zgodziły się kolejne.

- Jak się ma czas. To jest najlepszy termin - skwitowała z kolei inna z komentujących.

A wy? Kiedy ubieracie świąteczne drzewka?

Więcej o: