Jennifer Lopez i Ben Affleck: ich związek przypomina scenariusz filmu. To miłość na pokaz?

Nie da się ukryć, że historia miłości Jennifer Lopez i Bena Afflecka przypomina nieco scenariusz z filmu. W 2002 roku połączyła ich płomienna miłość, która niestety szybko zgasła. Wowczas byli jedną z ulubionych par w Hollywood. Ich drogi się rozeszły i każdy żył swoim życiem. Po niemal 20 latach postanowili jednak dać sobie drugą szansę.

Więcej o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jennifer Lopez zmyła makijaż na oczach fanów

Jennifer Lopez i Ben Affleck poznali się w 2001 roku na planie filmu Gigli. Wówczas wokalistka jest żoną tancerza, Crisa Judda. Ben Affleck po udziale w filmie Pearl Harbor jest natomiast jednym z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Choć krążą pogłoski, że aktor podobno urzekł JLo, gdy tylko ta spojrzała mu w oczy, to wówczas artystka zapewniała, że kompletnie nie rozumie, dlaczego Ben uważany jest za najprzystojniejszego aktora. Zaledwie kilka miesięcy później zostali sfotografowani w klubie, gdzie przed obiektywami paparazzi usilnie próbowali pokazać, że to czysty przypadek. Jednak w kwietniu 2002 roku już nikt nie miał wątpliwości, że między nimi zrodziło się silne uczucie. Tego roku Jennifer Lopez ogłosiła swój rozwód.

 

"Kupił mi pierścionek z różowymi brylantami, bo są najrzadsze"

Z czasem zaczęli pojawiać się razem publicznie, a ludzie zaczęli mówić, że to tylko na potrzeby promocji filmu. Oni jednak w żaden sposób nie komentowali tego, co tylko podsycało wszelkie plotki. Nagle stali się jedną z najpopularniejszych par w Hollywood, a ich zdjęcia pojawiały się na okładkach różnych magazynów. Co więcej, każdy ich ruch śledzony był przez fotoreporterów. Wiele fanów wręcz żyło ich związkiem, a media podejrzewały, że kolejnym krokiem w ich relacji będzie głośny ślub. Niedługo po tym, para ogłosiła zaręczyny.

Ben nie chciał mi kupić zwyczajnego pierścionka z brylantem. Poszukiwania zaczął od spotkania ze znawcami, którzy powiedzieli mu, co powinien wiedzieć o brylantach. Są białe, żółte i różowe. Kupił mi pierścionek z różowymi brylantami, bo są najrzadsze

- chwaliła się wtedy Jennifer Lopez.

"Zdecydowaliśmy się przełożyć nasz ślub"

Ekscytacja nie trwała jednak zbyt długo. Ben Affleck i JLo nagle przesunęli termin ceremonii, a fani zaczęli zastanawiać się czy naprawdę tylko udają związek czy może pojawiły się pierwsze problemy. Prawdziwy szok pojawił się cztery dni przed wyznaczonym nowym terminem. Wówczas ogłoszono, że Jennifer Lopez i Ben Affleck odwołują ceremonię.

Z powodu nadmiernego zainteresowania mediów zdecydowaliśmy się przełożyć nasz ślub

- poinformował w imieniu pary rzecznik artystki.

Nagle ich relacja zupełnie się zmieniła, a oni zachowywali się tak, jakby zupełnie nic ich nie łączyło. Ostatecznie do żadnego ślubu nigdy nie doszło, a Jennifer Lopez i Ben Affleck rozstali się w 2004 roku. Dopiero czternaście lat później JLo zdecydowała się opowiedzieć o tym, co działo się w jej życiu po rozstaniu. - Straciłam poczucie własnej wartości i zastanawiałam się, czy należę jeszcze do tego biznesu, czy może pozbawił mnie wszystkiego. [...] Mój związek zniszczył się na oczach całego świata. Potrzebowałam dwóch lat, żeby się podnieść - powiedziała w wywiadzie dla Vanity Fair.

"Stara miłość nie rdzewieje"?

Chyba nikt nie spodziewał się, że prawie 20 lat po ich pierwszym spotkaniu dadzą sobie kolejną szansę. Przypomnijmy, że kilka miesięcy wcześniej, artystka zerwała zaręczyny z wieloletnim partnerem Alexem Rodriguezem. Jennifer Lopez i Ben Affleck ponownie jako para oficjalnie pokazali się we wrześniu 2021 roku, podczas 78. Festiwalu Filmowego w Wenecji.

 
Więcej o: