Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Genialny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz

Co się stanie, jeśli do zlewu wsypiesz pół szklanki soli i zalejesz wrzątkiem? To banalnie prosty sposób, który potrafi uwolnić od uciążliwego domowego kłopotu, który co jakiś czas dotyka każdego z nas. Co więcej, pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze.

Więcej domowych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii, makaron w suszarce i inne. Kuchenne triki, które musisz znać

Co robić, gdy woda w zlewie przestaje spływać, a zapach wydostający się z odpływu jest mało przyjemny? Zatkany zlew to częsty problem pojawiający zarówno w kuchni, jak i w łazience. Trzeba jednak pamiętać, że rury odpływów nie zapychają się od tak. Niestety często to my sami pracujemy na taki stan tygodniami. Resztki jedzenia w kuchni czy osady z kosmetyków i włosy w łazience gromadzą się w odpływie przez dłuższy czas. Jeśli już zauważysz taki problem w swoim domu, nie musisz wcale sięgać od razy po żrące i szkodliwe dla środowiska detergenty. Z pomocą przyjść może również mniej inwazyjna, tania i domowa metoda, dzięki której zaoszczędzisz na hydrauliku. 

Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Co oznacza kolor krwi podczas miesiączki? Szary np. powinien cię zaniepokoić

Nietypowe zastosowanie soli. Wsyp ją do zlewu, a efekt cię zaskoczy

Zamiast borykać się z mocno zapchanymi odpływami i niedrożnymi rurami, dbać o nie na co dzień. Z trikiem przy użyciu soli będzie to łatwiejsze niż myślisz. Do wykonania takiego domowego środka do udrożniania rur potrzebna jest jedynie sól oraz wrzątek. Wystarczy do odpływu wsypać około pół szklanki soli, a po chwili zalać dwoma litrami gotującej się wody. Po takim zabiegu, resztki zalegające w rurach zostaną usunięte.

Wsyp do pralki łyżeczkę pieprzu i nastaw pranie. Efekt cię zaskoczy (zdjęcie ilustracyjne) Wsyp do pralki łyżeczkę pieprzu i nastaw pranie. Efekt cię zaskoczy

Jeśli okaże się, że rury są mocniej zapchane, można stworzyć nieco silniejszą mieszankę, łącząc pół szklanki soli z połową szklanki sody oczyszczonej. Następnie taką mieszankę również pozostaje wsypać do odpływu i zalać gorącą wodą. Należy jednak pamiętać, że domowe detergenty są delikatniejsze niż te sklepowe, dlatego warto stosować je profilaktycznie raz lub nawet dwa razy w tygodniu.

Więcej o: