Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim okna lub lustra. Efekty cię zaskoczą

Jaki będzie efekt, jeśli przekroisz ziemniaka i przetrzesz nim okna lub lustra? Choć mało osób zdaje sobie z tego sprawę, zmieniaki sprawdzają się nie tylko jako elemet dania i oprócz walorów smakowych, posiadają również inne, wręcz zaskakujące zastosowanie. Wypróbuj, a już nigdy nie umyjesz szyb w inny sposób.

Więcej domowych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Triki, które ułatwią życie

Nie da się ukryć, że ziemniaki to jedne z popularniejszych i bardziej lubianych warzyw przez Polaków. Choć wielu osobom wydaje się, że można wykorzystywać je tylko jako element posiłku czy dodatek np. do zupy, to ziemniaki mają także wiele innych zastosowań, które mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu.

Ziemniaki można bowiem wykorzystać m.in. w pielęgnacji włosów czy brwi (sok zapobiega ich wypadaniu i przyspiesza porost), do rozciągania butów (wystarczy wcisnąć je na kilka godzin w czubki butów tak, by rozpierały ich przednią część), a nawet do usuwania z dłoni plam po warzywach i owocach (trzeba jedynie pocierając zabrudzoną skórę). 

Nietypowe zastosowanie ziemniaka. Przetrzyj nim okna lub lustra. Efekt? Będą lśnić

Co więcej, ziemniaki świetnie sprawdzają się również podczas domowych porządków. To nie tylko skuteczny, lecz także bardzo tani trik, który pomoże podczas mycia okien lub czyszczenia luster. W jaki sposób? To naprawdę banalnie proste. Wystarczy dokładnie umyć surowego ziemniaka i przekroić go na pół, a następnie wykorzystać każdą z przekrojonych połówek, dokładnie przecierając okna lub lustra. Na koniec pozostaje usunięcie nadmiaru soku z szyb i wypolerowanie ich powierzchni czystą szmatką - najlepsza będzie ta wykonana z mikrofibry.

Dzięki temu trikowi szyby będą lśnić, a ty unikniesz męczenia się z irytującymi smugami. Co więcej, ten trik można również zastosować w przypadku okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, czy tych wykonanych z przezroczystego plastiku, jak np. w gogle narciarskie czy okularki do pływania.  

Więcej o: