Sylwester a obostrzenia. Oto nowe wytyczne ministra zdrowia. Niektórzy znów zostaną w domach

W ubiegłym roku obowiązywały obostrzenia ministra zdrowia, które nie pozwoliły wielu obywatelom na huczną zabawę w Sylwestra. Tym razem grozi nam podobna sytuacja.

Nowe obostrzenia w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce zostaną wprowadzone 15 grudnia i mogą potrwać aż do Sylwestra. Czy to oznacza, że w Nowy Rok wejdziemy podobnie jak rok temu? To bardzo możliwe. Niezaszczepionych czeka jeszcze więcej zakazów. Prawdopodobnie będziemy musieli zrezygnować z odwiedzin w innych miastach i wyjść do klubów. Pozostanie nam skromna domówka.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwester Wardęga wypowiada się na temat plagiatu Maluby. Taka sytuacja już miała miejsce

Sylwester a obostrzenia. Jakie przepisy czekają na nas w tym roku?

We wtorek ogłoszono obostrzenia, które wejdą w życie już 15 grudnia. Bardzo możliwe, że potrwają aż do Nowego Roku. Jeśli tak się stanie, to przed Sylwestrem m.in nie zjemy w kinie, a w restauracjach będziemy przebywać tylko w ograniczonej liczbie osób i na określonych zasadach. Zamknięte dla wielu osób mają być duże lokale, co zdecydowanie popsuje plany większości imprezowiczów. Przebywać będzie można w lokalach wyłącznie do 30 proc. obłożenia. Tyczy się to także kościołów, czy teatrów.

Katarzyna Cichopek Katarzyna Cichopek w stylizacji na zimę z modną czapką

Czy wytyczne ministra zdrowia dotyczą też zaszczepionych? Mamy odpowiedź

Dla osób posiadających potwierdzenie o przyjęciu dawek szczepionki mamy dobrą wiadomość. Limity w lokalach zostaną dla nich zwiększone o 15 procent. Osoby niezaszczepione możliwe, że będą musiały zostać w domu, ponieważ większość lokali będzie wymagała zaświadczenia.

Dobór fryzury do kształtu twarzy. Sprawdź, jaka długość będzie dla ciebie idealna. Banalny trik (zdjęcie ilustracyjne) Idealne fryzury dla znaków zodiaku. Która jest dla ciebie?

Sylwester a obostrzenia ministra zdrowia. Czy będziemy bawić się w lokalach?

Niestety, zgodnie z rozporządzeniem które wejdzie w życie 15 grudnia, zamknięte prawdopodobnie aż do Nowego Roku zostaną dyskoteki i kluby. Miejsca, które liczyły na organizację dużych wydarzeń sylwestrowych, będą zmuszone przenieść imprezę na kolejny rok. Otwarte z limitami będą jednak puby, gdzie zwolennicy takich miejsc będą mogli wznieść symboliczny toast. Trzeba jednak pospieszyć się z rezerwacją, bo limit w dniu 31 grudnia 2021 i 1 stycznia 2022 wyniesie maksymalnie 100 osób.

Więcej o: