Zakazane prezenty dla kobiety. Nie dawaj ich nikomu niezależnie od okazji! [czarna lista]

Zakazane prezenty dla kobiety czasem powodują łzy rozpaczy i zerwane więzi. Sprawdź listę zakazanych podarunków, których nie powinno się dawać kobiecie.

Prezenty na święta: przesądy. Czy wierzyć stereotypom? 

Prezenty na święta i przesądy? W towarzystwie zawsze znajdzie się ktoś, kto zwróci uwagę na zły omen. Czego unikać i jak nie urazić adresatki wręczając jej podarunek? Nawet jeśli sami dawne wierzenia uważamy za zabobony to zanim wybierzemy prezent dla kobiety, warto zastanowić się, czym w życiu kieruje się osoba po drugiej stronie podarunku. Dla osób głęboko wierzących lub bardzo tradycyjnych niewinny upominek może okazać się dużym kłopotem.

Świąteczne sukienki dla mamy i córki. Zdjęcie ilustracyjne Świąteczne sukienki dla mamy i córki. Już dziś wybierzcie idealny zestaw!

Czego nie wolno kupować na prezent kobiecie? 

Ofiarowany prezent niesie ze sobą pewną intencję, w efekcie u osoby obdarowanej podarunek powinien wywołać uśmiech i sprawić, że będzie jej się żyło lepiej. Tymczasem duża ilość przedmiotów należy do grupy zakazanych prezentów, które zgodnie z przesądem zamiast radości mogą przynieść smutek. Nie chcesz ryzykować? Sprawdź, czego nie wolno kupować na prezent kobiecie. 

Zobacz wideo Nasze propozycje na efektowne ozdabianie prezentów

Prezenty, które przynoszą pecha dla kobiety - zakazana lista 

Osoby przesądne wierzą, że niektóre przedmioty to zapowiedź łez u obdarowanej i rychły koniec relacji. Do grupy prezentów, które przynoszą pecha kobietom należą zarówno przedmioty codziennego użytku jak i dobra luksusowe. O szczegółach piszemy poniżej. 

Zobacz też: Drobne prezenty na święta, czyli małe upominki pod choinkę dla każdego

Perły na prezent: przesądy. Łzy anioła 

Zgodnie ze staropolskim wierzeniem perły to zastygłe łzy anioła i smutny los dotknie też osobę obdarowaną. Smutek i ból sprawi osoba, która wręcza prezent, więc tym bardziej warto uważać. Przesąd dotyczy pereł w każdej postaci, problematyczne koraliki nie powinny pojawić się nawet w formie aplikacji. W przesądy dotyczące pereł na prezent można wierzyć lub nie, ale zdecydowanie warto mieć je na uwadze. Być może druga strona jest bardzo przesądna i nawet bardzo drogi prezent wyląduje w koszu? 

Kolczyki na prezent: przesądy. Gwóźdź do trumny związku

Kolczyki to bardzo popularny pomysł na prezent, tymczasem dawny przesąd mówi o tym, że podarowanie pary kolczyków zwiastuje rychły koniec związku. A jeśli dodatkowo zawierają elementy z pereł, obdarowana przeleje morze łez.

Łańcuszek na prezent: przesądy. Przerwać zły los 

Prezentowe stereotypy także łańcuszek uznają za niebezpieczny. Tym razem zła wróżba odnosi się do mężczyzny, który po otrzymaniu łańcuszka ma zerwać się z przysłowiowej "smyczy" i opuścić związek. Kolejny przesąd dotyczy łańcuszka na prezent dla kobiety. O czym mówi? Obdarowana dopiero po zerwaniu łańcuszka może osiągnąć pełnię szczęścia.

Stylizacje świąteczne dla mężczyzn. Zdjęcie ilustracyjne Stylizacje świąteczne dla mężczyzn - jaki strój przygotować na Boże Narodzenie?

Perfumy na prezent: przesądy. Jak przyciągnąć szczęście? 

Według znanego przesądu perfumy na prezent nie stanowią dużego zagrożenia, ale prawdziwe szczęście osiągniemy, dopiero kiedy flakon zostanie rozbity. Szkło potłuczone na kawałki to szczęśliwy ślubny motyw, ale zgodnie z przesądem dopiero rozbicie kolorowego szkła gwarantuje prawdziwe szczęście. 

Zobacz też: Stylizacje świąteczne dla kobiet - co warto założyć na nadchodzące Boże Narodzenie?

Więcej o: