Ranking najbardziej wpływowych kobieta świata BBC. Wśród nich jest Polka

BBC od 2013 roku wyłania najbardziej wpływowe kobiety świata. W tym roku wśród wyróżnionych znalazła się Barbara Smolińska - założycielka Reborn Sugar Babies. Artystka od wielu lat wspiera kobiety, które straciły dziecko lub poroniły.

Więcej newsów o gwiazdach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W tym roku BBC wyróżniło kobiety, które inspirują i wspierają innych. Barbara Smolińska, znalazła się na prestiżowej liście między innymi u boku aktorki Rebel Wilson, najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla Malali Yousafzai, czy filantropki Melindy Gates. 

Zobacz wideo Stworzono film z fragmentów listów kobiet po stracie ciąży:

Pomaga wielu kobietom

Barbara Smolińska projektuje i produkuje lalki, które wyglądają jak prawdziwe niemowlęta. W ten sposób artystka wspiera kobiety, które straciły dziecko lub poroniły. Artystka mieszka i pracuje w Polsce. - Realistyczne lalki reborn mogą niektórym kobietom pomóc po poronieniu lub utracie dziecka. A jeszcze innym w radzeniu sobie z lękami, depresją i problemami z płodnością - przedstawia Polkę BBC.

- Jej ręcznie robione lalki były wykorzystywane w filmach oraz do szkolenia lekarzy, pielęgniarek i położnych w placówkach medycznych - czytamy dalej. 

 

"Chciałabym, aby ludzie stali się bardziej empatyczni"

Jak podkreślają twórcy zestawienia, Smolińska wierzy, że to, co robi, poprawia stan psychicznych kobiet i daje nadzieję. - Chciałabym, aby ludzie stali się bardziej empatyczni, bardziej otwarci i tolerancyjni wobec tego, co inne, jak ma to miejsce w przypadku terapii lalkami reborn, która może pomóc tak wielu kobietom - wyznała Smolińska w rozmowie z BBC

Firma Barbary Smolińskiej działa od ośmiu lat. W tym czasie jej lalki pomogły wielu osobom. - Sfotografowałam kobietę, której synek żył tylko 18 dni. […] Lalka wykonana przez Basię, która wyglądała jak jej dziecko, dała namiastkę utraconego macierzyństwa. Mogła iść z nią do sklepu, kupić ciuszki, nosić na rękach, przewijać. W chwili, gdy portretowałam tę kobietę, śpiewała lalce-synkowi kołysankę. Byłyśmy razem na cmentarzu odwiedzić jej zmarłe dziecko. Powiedziała mi, że lalka uchroniła ją od samobójstwa - wyznała fotografka Karolina Jonderko w wywiadzie dla "Hello Zdrowie".

W rolę Patrizii Reggiani w filmie 'Dom Gucci' wcieliła się Lady Gaga Patrizia Reggiani miała żal do Lady Gagi. "To nie ma nic wspólnego z pieniędzmi"

Więcej o: