Małgorzata Rozenek o in vitro: "Jak zaczynałam, mówiło się o dzieciach Frankensteina"

Podczas konferencji poświęconej niepłodności oraz in vitro, zorganizowanej przez fundację Małgorzaty Rozenek, gwiazda po raz kolejny podzieliła się swoim doświadczeniem w tym temacie. - Jak zaczynałam trudną drogę dochodzenia do macierzyństwa właśnie poprzez procedurę in vitro, to był czas, że się mówiło nawet o "dzieciach Frankensteina" - wyznała.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Małgorzata Rozenek nigdy nie ukrywała, że to właśnie dzięki metodzie in vitro udało jej się zostać mamą. Po urodzeniu swojej najmłodszej pociechy - Henryka, celebrytka postanowiła założyć fundację MRM, chcąc poprzez nią wspierać inne pary zmagające się z niepłodnością.

Zobacz wideo

Małgorzata Rozenek szczerze o swoich doświadczeniach z in vitro

We wtorek, z ramienia fundacji została zorganizowana konferencja poświęcona właśnie in vitro i niepłodności. Wystąpili na niej tacy specjaliści, jak m.in. dr Grzegorz Południewski i dr Katarzyna Kozioł. Głos zabrała także sama Małgorzata Rozenek, która podzieliła się z obecnymi własnym doświadczeniem w temacie niepłodności.

Dziecko zapalające chanukiję To święto świateł, hazardu i bycia razem - obchodzone w grudniu w Polsce

- Rady w stylu: "No weź się w garść" albo "Co ty, no przestań, wszystko będzie dobrze" były nagminnie dawane takim osobom. (...) albo "Przestań się tak na tym focusować, wy się za bardzo staracie". I to się mówi do kobiety, która ma niedrożne jajowody i choćby nie wiem, jak bardzo się starała, to i tak jej się nie udrożnią - wyznała Rozenek.

- Jak zaczynałam trudną drogę dochodzenia do macierzyństwa właśnie poprzez procedurę in vitro, to był czas, że się mówiło nawet o "dzieciach Frankensteina". (...) dzidziuś Majdana najlepiej pokazuje, (...) że chyba nie ma takich problemów, tak jak [nie mają] Stanisław i Tadeusz. Procentowo dzieci urodzone dzięki tej metodzie nie różnią się od tych urodzonych w sposób naturalny - zaznaczyła, apelując przy tym, byśmy nie wstydzili się rozmawiać o in vitro i niepłodności.

Śpiulkolot mlodzieżowym słowem roku Śpiulkolot młodzieżowym słowem roku, ale co to tak naprawdę znaczy? Sprawdzamy

Więcej o: