Zakazane prezenty dla mężczyzny - tego nie kupuj!

Zakazane prezenty dla mężczyzny - co kryje się za tą tajemniczą kategorią? Sprawdź z nami, co na temat podarunków mówią przesądy oraz dawne wierzenia. Może to tylko zabobony, a może nie warto ryzykować.

Prezenty na święta: przesądy. Czy prezent może mieć zły urok? 

Za każdym podarunkiem stoi pewna intencja, najczęściej jest to dobre życzenie. Liczymy na uśmiech i radość po stronie adresata prezentu, tymczasem zgodnie z dawnymi wierzeniami niektóre przedmioty mogą być przyczyną pecha. Interesują Cię przesądy na temat prezentów na święta? Chcesz wiedzieć jak nie popełnić faux-pas pod choinką? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czego nie wolno kupować na prezent mężczyźnie. 

Prezenty, które przynoszą pecha dla mężczyzny - zakazana lista 

Pech może dotyczyć samego zainteresowanego lub relacji pomiędzy partnerami. Jak nie kusić losu? Poniżej prezentujemy przegląd najbardziej pechowych prezentów i zdradzamy ich ukryte znaczenie. Prezenty, które przynoszą pecha dla mężczyzny? Sprawdź niechlubną listę!

Zobacz wideo Pomysły na prezenty świąteczne. Zrób je sam.

Czego nie wolno kupować na prezent mężczyźnie - top 5 

Zobacz, czego nie wolno kupować na prezent mężczyźnie:

Zegarek na prezent: przesądy

Zegarek na prezent? Według przesądu trzeba zwracać uwagę na przeznaczenie tego przedmiotu. Zegarek odmierza czas i może to być też wróżba dla związku. Kobieta, która oferuje mężczyźnie zegarek, nieświadomie może określić ramy czasowe relacji, która dobiegnie końca. 

Rękawiczki na prezent: przesądy. Co oznacza taki prezent?

Prezent w postaci pary rękawiczek także może doprowadzić do rozstania. Ten przesąd odnosi się do relacji dam dworu i rycerzy, którzy po otrzymaniu rękawiczki musieli pogodzić się z odrzuceniem. Taki podarunek, pomimo dobrych chęci może przysporzyć problemów. 

Buty na prezent: przesądy. Co oznaczają buty na prezent?

Podobnie jak dwa poprzednie przykłady buty na prezent mogą zwiastować rozstanie. Ten praktyczny podarunek, każdy powinien sprawić sobie sam, w przeciwnym razie zgodnie z przesądem obdarowany odejdzie w siną dal. 

Kaktus na prezent: przesądy - znaczenie 

Według popularnego przesądu w przypadku kobiet kaktus na prezent oznacza staropanieństwo. Mężczyzna, który otrzyma kaktusa, może się nigdy nie ożenić i już na zawsze zostanie singlem. 

Perfumy na prezent: przesądy 

To bardzo popularny prezent, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Czy perfumy na prezent według przesądów przyniosą pecha? Zdecydowanie nie, szkło jest akurat pozytywnym akcentem, co więcej flakon perfum, który rozbije się o podłogę wróży wielkie szczęście

Zakazane prezenty dla mężczyzny - co zrobić, aby odczarować złą wróżbę? 

Za nietrafiony prezent wystarczy zapłacić i nie oznacza to, że od razu musimy wykładać całą sumę. Kwota może opiewać na symboliczny grosz lub złotówkę, to najlepszy sposób na problematyczne prezenty i odczarowanie złego uroku. 

Zobacz też: Własnoręczny prezent dla przyjaciela. Jak znaleźć ciekawy pomysł?

Więcej o: