Duża różnica wieku między partnerami. Czy taki związek ma szansę przetrwać?

Wydawać by się mogło, że różnica wieku w związku nie powinna dziwić - ludzie już od wieków wchodzą w związki z osobami dużo młodszymi, bądź starszymi od siebie. W rzeczywistości jednak takie relacje wciąż potrafią budzić spore kontrowersje, szczególnie jeśli to kobieta jest starsza od mężczyzny. Zapytaliśmy więc naszych czytelników i czytelniczki, co sądzą na ten temat i czy ich zdaniem związki z dużą różnicą wieku mają szansę przetrwać.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Pary, w których występuje duża różnica wieku pomiędzy partnerami, często spotykają się ze złośliwymi uwagami, czy wręcz ostracyzmem ze strony społeczeństwa. Jakie mogą stać za tym przyczyny?

Zobacz wideo

Duża różnica wieku w związku

Przede wszystkim wynikają one ze wciąż panujących w społeczeństwie stereotypów. W związkach z dużą różnicą wieku upatrujemy się bowiem ukrytych motywacji związanych z pieniędzmi czy karierą. Panuje także przekonanie, że taki związek, nawet jeśli jest motywowany prawdziwym uczuciem, prędzej czy później się rozpadnie ze względu na różnice, jakie wynikają z odmiennych doświadczeń życiowych partnerów. Przeciwnicy takich związków argumentują także, że młodsza partnerka bądź partner z czasem będą musieli objąć rolę opiekuna nad drugą, starszą osobą.

Z tego powodu postanowiliśmy skonfrontować te utarte stereotypy z rzeczywistością, pytając naszych czytelników i czytelniczki, czy związek z dużą różnicą wieku pomiędzy partnerami ma szansę przetrwać.

Jak się okazało, zdecydowana większość naszych czytelniczek odpowiedziała twierdząco, argumentując, że wiek to tylko liczba, która o niczym nie świadczy. - Tak, między mężem a mną jest 17 lat różnicy. Jesteśmy ze sobą ponad 16 lat i jesteśmy szczęśliwi - napisała jedna z komentujących. - Oczywiście, że tak, mam męża młodszego o 12 lat i jesteśmy szczęśliwi - dodała kolejna.

- Prawdziwa miłość przetrwa wszystko, ale tylko wtedy gdy jest prawdziwa. Po temacie - podsumowała inna. - Nie ważne, jaka różnica wieku, jak ma się związek rozpaść to się rozpadnie - skwitowała kolejna.

Więcej o: