Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl
Pary, w których występuje duża różnica wieku pomiędzy partnerami, często spotykają się ze złośliwymi uwagami, czy wręcz ostracyzmem ze strony społeczeństwa. Jakie mogą stać za tym przyczyny?
Przede wszystkim wynikają one ze wciąż panujących w społeczeństwie stereotypów. W związkach z dużą różnicą wieku upatrujemy się bowiem ukrytych motywacji związanych z pieniędzmi czy karierą. Panuje także przekonanie, że taki związek, nawet jeśli jest motywowany prawdziwym uczuciem, prędzej czy później się rozpadnie ze względu na różnice, jakie wynikają z odmiennych doświadczeń życiowych partnerów. Przeciwnicy takich związków argumentują także, że młodsza partnerka bądź partner z czasem będą musieli objąć rolę opiekuna nad drugą, starszą osobą.
Z tego powodu postanowiliśmy skonfrontować te utarte stereotypy z rzeczywistością, pytając naszych czytelników i czytelniczki, czy związek z dużą różnicą wieku pomiędzy partnerami ma szansę przetrwać.
Jak się okazało, zdecydowana większość naszych czytelniczek odpowiedziała twierdząco, argumentując, że wiek to tylko liczba, która o niczym nie świadczy. - Tak, między mężem a mną jest 17 lat różnicy. Jesteśmy ze sobą ponad 16 lat i jesteśmy szczęśliwi - napisała jedna z komentujących. - Oczywiście, że tak, mam męża młodszego o 12 lat i jesteśmy szczęśliwi - dodała kolejna.
- Prawdziwa miłość przetrwa wszystko, ale tylko wtedy gdy jest prawdziwa. Po temacie - podsumowała inna. - Nie ważne, jaka różnica wieku, jak ma się związek rozpaść to się rozpadnie - skwitowała kolejna.