Joanna Koroniewska siwymi włosami podzieliła fanów: "Nie będę ulegać niczyjej presji"

- Dlaczego jak taki Dowbor posiwiał to słychać ochy i achy, że to takie męskie, a w przypadku kobiet jest to traktowane jako objaw zaniedbania - pisze Joanna Koroniewska pod postem na Instagramie, w którym postanowiła poruszyć temat siwizny u kobiet po tym, jak zauważyła u siebie pierwsze takie kosmyki.

Więcej newsów o gwiazdach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zrobić idealne zdjęcie? Kilka trików od profesjonalisty

Joanna Koroniewska jest bardzo aktywna na Instagramie, gdzie aktualnie śledzi ją ponad 624 tysiące internautek oraz internautów, z którymi aktorka regularnie dzieli się różnymi zdjęciami oraz nagraniami z wybranych momentów swojego życia. Szczerość, dystans do świata oraz ogromne poczucie humoru Joanny Koroniewskiej sprawia, że nieustannie przybywa jej internetowych fanek i fanów. Na swoim profilu aktorka nie boi się również poruszać poważniejszych, kobiecych tematów, np. dotyczących samoakceptacji

Zofia Zborowska Zofia Zborowska zatrudniła nianię z Rosji. "Rewelacyjna decyzja"

Joanna Koroniewska o pierwszych siwych włosach: "Tak mam 43 lata i tak... moje ciało podlega normalnym dla tego wieku procesom!"

Ostatnio Joanna Koroniewska zauważyła na swojej głowie pierwsze siwe włosy, co zainspirowało ją do napisania na ten temat posta na Instagramie. - Właściwie to dlaczego jest jakaś społeczna presja, że kobiety powinny farbować swoje siwe włosy?! Dlaczego jak taki Dowbor posiwiał to słychać ochy i achy, że to takie męskie, a w przypadku kobiet jest to traktowane jako objaw zaniedbania albo w najlepszym przypadku "poczciwej starości"?! - czytamy w pierwszej części wpisu.

- Moje pierwsze trzy siwe włosy odkryłam kilka dni temu i wciąż tu są! A skoro nie chcą same zniknąć, to może powinny zostać ze mną na dłużej?! Jedyną osobą, która powinna decydować o tym, co nimi zrobię to ja sama! I nikt nie ma prawa mi wmawiać czy to jest sexy czy też wprost przeciwnie. Tak samo jak co najmniej mało eleganckie są te pseudoprzyjacielskie rady przekazywane szeptem w stylu: Aśka zrób coś z tym. Zrób bo co?! Bo taki jest zwyczaj?! Bo kobietom nie wypada?! Bo zdradzasz swój wiek?! Tak mam 43 lata i tak... moje ciało podlega normalnym dla tego wieku procesom! Oczywiście lubię o siebie zadbać, też chcę spowalniać proces starzenia, bo przecież jak śpiewał Freddie Mercury "Who wants to live forever". Ale na pewno nie będę ulegać niczyjej presji! A poza tym spójrzcie ile wspaniałych i pięknych kobiet nie wstydzi się swojej siwizny: Sarah Jessica Parker, Sharon Stone, Andy Mcdowell - podsumowała Joanna Koroniewska.

 

Maja Bohosiewicz wbiła kij w mrowisko pytaniem o szczepienia: 'Jestem ciekawa po prostu' (zdjęcie ilustracyjne) Maja Bohosiewicz wbiła kij w mrowisko pytaniem o szczepienia: "Jestem ciekawa"

Pod postem momentalnie pojawiło się wiele komentarzy. Wiele osób zgodziło się, a nawet dziękowało za taki wpis, jednak znalazły się również i takie, które nie podzielają opinii aktorki:

Nie mamy prawa się godnie zestarzeć. Całe życie musimy być piękne, jędrne i gładkie. DOSYĆ tego
Niestety siwe włosy dodają sexapilu tylko facetowi, to moje zdanie
Dzięki za ten post
Brawo za odważne wypowiedzenie swojego zdania
Ja uważam inaczej. Kobiety nie porównujcie się do mężczyzn. Kobieta powinna wyglądać zawsze elegancko
Moim zdaniem siwizna dobrze uczesana, czysta i zadbana to nie powód do narzekania, to kolejny etap w życiu
Ciężko w tych czasach być kobietą
Post w samo sedno
Nie ma co tu dywagować. Siwe włosy w większości przypadków wyglądają źle
Bravo temat trafiony w sedno. Pozdrawiam i dziękuję za taki post

- czytamy.

Więcej o: