Wsyp do pralki sodę oczyszczoną i nastaw pranie. Świetny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz

Co się stanie, jeśli dodasz sodę oczyszczoną do swojej pralki i włączysz pranie? Jeśli jeszcze nie znasz tego genialnego triku, lepiej szybko nadrób zaległości. Choć coda oczyszczona to produkt, który znajdziemy praktycznie w każdej kuchni, okazuje się, że doskonale sprawdza się nie tylko tam. Nastaw w ten sposób pranie, a efekty z pewnością cię zaskoczą!

Więcej domowych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Pranie to nie tylko wrzucenie sterty brudnych ubrań do bębna pralki i naciśniecie przycisku start. Niestety nieodpowiedni sposób prania sprawia, że nasze ubrania znacznie szybciej się niszczą, gorzej się dopierają i szarzeją, co negatywnie odbija się na portfelu, gdyż trzeba je częściej wymieniać. Aby efekty prania był zadowalające, należy odpowiednio je posegregować według kolorów, dobrać odpowiedni detergent, a na koniec program prania. Można również zastosować pewne domowe triki dzięki, którym nasze ubrania lepiej się dopiorą i dłużej pozostaną w dobrej kondycji. Z pomocą przyjdzie dobrze znany produkt, który znajdziemy w szafce kuchennej.

Nietypowe zastosowanie sody oczyszczonej. Wsyp ją do pralki i zadbaj o swoje ubrania

Ulubione białe elementy garderoby szarzeją lub żółkną? Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z tą przykrą sytuacją. Nie mówiąc już o plamach pod pachami od dezodorantu, które na odzieży pojawiają się bez względu na jej kolor. Z tym wszystkim można sobie poradzić dodając do prania sodę oczyszczoną. Ten niepozorny, ale bardzo przydatny w naszych domach proszek, dodany do białego prania pomoże mu odzyskać biel. Skutecznie usunie także plamy z potu czy nawet  tłuszczu. Ponadto zneutralizuje także nieprzyjemne zapachy, które czasem zostają na ubraniach np. kiedy te pozostaną trochę dłużej w bębnie pralki po zakończonym cyklu prania.

Obok sody oczyszczonej podczas prania świetnie sprawdzi się również proszek do pieczenia. Działa on bowiem zmiękczająco na wodę, dzięki czemu wszelkiego rodzaju plamy i zabrudzenia zdecydowanie łatwiej się usuwają.

Więcej o: