Żona wysłała męża do dermatologa z zaznaczonymi znamionami. Po powrocie na jego ciele były notatki lekarza

Zaniepokojona żona z Utah wysłała swojego męża do dermatologa, żeby sprawdził, czy jego znamiona nie nadają się do usunięcia. Żeby ułatwić zadanie lekarzowi, markerem zaznaczyła pieprzyki, którym jej zdaniem specjalista powinien się przyjrzeć. Jednak takiego obrotu sprawy się nie spodziewała.

Więcej ciekawostek znajdziecie na Gazeta.pl

Kochająca i dbająca żona to skarb. Często bywa tak, że kobiety znacznie częściej martwią się o zdrowie swoich partnerów niż oni sami. Pewna kobieta chciała sprawdzić, czy ze znamionami jej męża jest wszystko dobrze, dlatego wysłała go do lekarza. Na TikToku opublikowała filmik, który stał się hitem internetu. 

Zobacz wideo

Lekarz w zabawny sposób odpowiedział zatroskanej kobiecie

Na ciele mężczyzny było kilka znamion i pieprzyków, które kobieta zaznaczyła kółkiem. To miało ułatwić zadanie lekarzowi. Po powrocie od specjalisty, jak widzimy na filmiku, mężczyzna ściąga koszulkę i pokazuje swojej żonie odpowiedź od lekarza. Jego dermatolog odpowiedział na obawy żony, odpisując obok każdego z zaznaczonych znamion, wskazując. Z jego notatek dowiadujemy się, które pieprzyki i znamiona nie budzą niepokoju, a które trafiły do dalszych badań. Chociaż większość miała obok siebie słowo "dobry", niektóre zawierały adnotację "pobrałem do biopsji". 

Filmik stał się absolutnym hitem na TikToku i do tej pory obejrzano go ponad 6,4 mln razy! Pod nagraniem pojawiło się również sporo komentarzy internautów. 

Dermatolog zrozumiał zadanie.
To kolejny mężczyzna, który prawdopodobnie pożyje dłużej, ponieważ jest żonaty.

- pisali. 

Pojawiły się również opinie innych lekarzy dermatologów, którzy opowiadają, że nie raz spotkali się z takim zachowaniem zatroskanych małżonek. - "Pracuję na dermie i zdziwilibyście się, ile kobiet wysyła swoich mężów  ze znamionami zakreślonymi w kółko". 

Znamiona na ciele powinniśmy regularnie badać 

Wiele osób często ignoruje pojawiające się na naszym ciele znamiona czy pieprzyki. Choć w wielu przypadkach są one niegroźne, to coraz częściej zdarza się, że są one powodem do niepokoju. Jedną z najpopularniejszych i groźnych chorób skóry jest czerniak, czyli rak skóry. Jest to nowotwór złośliwy melanocytów i stanowi 2% ogółu zachorowań na nowotwory w Polsce. Jak podkreślają eksperci, zachorowalność na raka skóry wzrasta rocznie o 10%.

W przypadku raka skóry (rak podstawnokomórkowy) najczęściej obserwuje się wykwit w postaci niezapalnego guzka otoczonego charakterystycznym, niezapalnym, perełkowatym wałem. W części środkowej guza może występować bliznowacenie. Charakterystycznym objawem raka skóry tego typu jest porcelanowa barwa. Najczęstszą lokalizacją jest tułów. Rak skóry podstawnokomórkowy cechuje się powolnym wzrostem i przebiegiem. Charakterystycznym objawem jest bardzo rzadkie występowanie przerzutów.

- czytamy na stronie Zwrotnikraka.pl.

Więcej o: