Odciął głowę ciężarnej siostrze. Nastolatek dokonał tzw. zabójstwa honorowego

Nastolatek brutalnie zamordował swoją ciężarną siostrę, chcąc w ten sposób oczyścić - w jego mniemaniu - splamiony honor rodziny. W dokonaniu zbrodni pomagała mu matka.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Do tragicznego zdarzenia doszło w Indiach. Jak podaje BBC, ciężarna 19-latka została zaatakowana przez młodszego brata, który odciął jej głowę za pomocą sierpa. Młody mężczyzna miał uznać, że ta splamiła honor rodziny poprzez poślubienie biedniejszego mężczyzny. W zabójstwie pomagała mu matka, która zgłosiła później sprawę na policję.

Zobacz wideo

Brutalne morderstwo w Indiach

Po dokonaniu zbrodni mężczyzna miał wyjść na zewnątrz z jej głową, a następnie wraz z matką zrobić sobie z nią zdjęcie. – Kirti przygotowywała sobie herbatę, gdy Sanket zaatakował ją od tyłu sierpem, a matka złapała córkę za nogi. Mężczyzna obciął jej głowę i wyniósł ją z domu i na dworze robił sobie z matką zdjęcia – przekazał jeden z funkcjonariuszy. Nastolatek, jak i jego matka, zostali umieszczeni w areszcie.

Msza Kim są dziewice konsekrowane? W tej diecezji ich liczba stale rośnie

Jak podaje BBC, 19-latka w czerwcu tego roku uciekła z domu, by mimo sprzeciwu rodziny poślubić swojego partnera. Mimo że oboje należeli do tej samej kasty, jej bliscy nie akceptowali mężczyzny, ponieważ pochodził z biedniejszej rodziny.

Kobieta po ślubie nie kontaktowała się z rodziną, jednak ci na wieść o jej ciąży postanowili odnowić z nią kontakt, a następnie zaplanowali morderstwo, chcąc w ten sposób oczyścić ich zdaniem splamiony honor rodziny.

Zabójstwa honorowe popełniane są przez męskich członków rodziny, którzy chcą w ten sposób oczyścić swój honor, który ich zdaniem miał zostać splamiony przez niewłaściwe zachowanie członka rodziny. Według danych ONZ co roku ofiarą zabójstw honorowych pada co najmniej 5 tys. kobiet.

Rebel Wilson Rebel Wilson była molestowana przez znanego reżysera. "Namawiał, żebym piła więcej"

Więcej o: