"Żebyś mi wnusia urodziła". Czyli jakich życzeń nie składać w święta, ani nigdy

Składanie życzeń to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia, bez którego nie zacznie się kolacja wigilijna. Łamanie się opłatkiem to moment, w którym powinno się okazywać miłość, przyjaźń i pełną akceptację. Życzenia powinny natomiast wywoływać uśmiech na twarzy drugiej osoby, a nie być listą naszych oczekiwań wobec niej. Niestety bywa czasem tak, że ust bliskich słyszymy, życzenia, które w sekundzie psują całą magię świąt...

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Niektóre piosenki świąteczne są wspaniałe. Niestety bywają też gorsze

Święta to wyjątkowy czas, na który wiele osób czeka cały rok. Rodzinne spotkania przy dobrym jedzeniu, prezenty i życzenia. No właśnie... Choć te z założenia mają być jednym z najmilszych momentów wieczoru, to nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach, osoby zamiast pokazać najbliższym poprzez życzenia, że naprawdę zależy nam na ich szczęściu czy powodzeniu, wbijają im szpilę. Sprawiają ogromną przykrość wytykając jej słabości lub sugerując jakieś zmiany w wyglądzie czy życiu. Jakich zatem życzeń absolutnie nie powinno się składać ani podczas świąt, ani innych okazji? Internautki oraz internauci podzielili się przykładami z życia wziętymi. 

Takich życzeń nie składaj w święta, ani przy żadnej innej okazji. Zamiast radości, mogą przysporzyć bólu. "Od małego dostaję życzenia, żebym znalazła sobie przystojnego męża. Jestem lesbijką."

- Niedługo Wigilia i łamanie się opłatkiem, dlatego z Waszych wiadomości i komentarzy stworzyłam poradnik "Jak NIE składać życzeń (świątecznych i urodzinowych)" - napisała w poście na Instagramie@szarosen_art.

Żebym dała wnuki mojej mamie. (Wanda)
Żebyś mi wnusia urodziła. (Ania)
Żebym w końcu urodziła dziecko, aby inni mogli się nim nacieszyć. (Angelika)
Żebym wreszcie zrobiła sobie dzidziusia. (Małgorzata)
Mojemu synowi życzą braciszka. (Alicja)
Żebyś nie pyskowała nauczycielom i była grzeczna. (Ada)
Żebym się ogarnął i żebym już nie sprawiał problemów. (Akira)
Życzenia, żeby mieć same piątki i nie denerwować rodziców. (Joahannah)
Że mam być grzeczna i słuchać rodziców. (Natsha)
Mnie życzą, żebym zmądrzała. Czyli zachowywała się tak, jak chcą inni. (Natalia)
Żeby ci się udało schudnąć, bo jak to tak dziewczyna takiej postury.(Sylwia)
Żeby rodzice byli dumni i żebyś w końcu jakiegoś kawalera przyprowadziła. (Allex)
Od małego dostaję życzenia, żebym znalazła sobie przystojnego męża. Jestem lesbijką. (Aleksandra)

- czytamy na Instagramie @szarosen_art.

 

Jak składać życzenia, by nie popełnić gafy i nie zrobić nikomu przykrości?

Tuż przed składaniem życzeń czy dzieleniem się opłatkiem, warto chwilę zastanowić się, co dana osoba lubi, w jakim momencie życia jest i o czym tak naprawdę marzy. Nie chodzi jednak o to, by uczyć się na pamięć jakichś formułek, ale o to, by życzenia, które dana osoba usłyszy, były naprawdę o nich oraz dla nich. Życzenia ciąży, znalezienia partnera, przytycia lub schudnięcia itp. są w każdym przypadku nie na miejscu i lepiej zawczasu ugryźć się w język. Życzenia mają być źródłem radości, powinny wywoływać uśmiech, a nie smutek.

Więcej o: