Największe koty domowe: ile kosztują i jakie wielkości osiągają? Kot Maine Coon, Savannah i Bengalski

Koty to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych w Polsce i na świecie. Nic w tym dziwnego ci puchaci przyjaciele na swój wyjątkowy sposób potrafią odwdzięczyć się za miłość, jaką im okazujemy. Jakie są największe koty domowe? Ich ceny i rozmiary bywają szokujące. Dowiedz się ile kosztuje kot Maine Coon, Savannah czy Bengalski.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koty domowe zarówno jak psy cieszą się wielkim zainteresowaniem jako pupile domowi. Rozmiary tych zwierząt są tak różne, że niekiedy możemy pomylić te zwierzęta. Największe rekordowe koty domowe potrafią osiągać nawet 21 kg i 1 metr długości.

Zobacz wideo "Psy i koty 3. Łapa w łapę" [ZWIASTUN]

Kot Maine Coon: jeden z największych kotów domowych. Cieszy się on dużą popularnością

Za największą rasę kotów domowych zwykle uważa się rasę Maine Coon. Wbrew pozorom nie są one bezpośrednio spokrewnione z żadnym gatunkiem kota dzikiego, a mimo to osiągają wyjątkowo okazałe wymiary. Rasa ta może osiągać nawet ponad metr długości. Kotki tego gatunku ważą zwykle około 6 kg, kocury 10 kg. Maine Coony oprócz sporych wymiarów posiadają długie, gęste futro, które dodatkowo powiększa je optycznie. Ich cena powinna mieścić się w granicach 3000 – 4500 zł. Jest to kwota za kota wykastrowanego. Kot przeznaczony do dalszego rozmnażania kosztuje więcej. Przeważnie jest to kwestia od 5500 do 7000 zł.

kotkot pixabay

Największe koty domowe: Savannah. Ta rasa zachwyca!

Największym kotem domowym jest Savannah. Jest to bardzo młoda rasa. Jej hodowlę na szeroką skalę rozpoczęto dopiero w latach 90. XX wieku. Jest on krzyżówką kota domowego z dzikim kotem serwalem. Savannah może osiągnąć metr długości, a jego waga może dojść nawet do 20 kg! Kot ten posiada duże, czarne uszy z białymi plamkami, bardzo długie nogi i niezbyt długi ogon, a jego krótkie futerko pokryte jest cętkami. Można zapłacić za niego od 4000 do nawet 40 000 zł. Linia, renoma hodowli oraz wiek kotka mają wpływ na cenę, ale nie tylko.

savannahsavannah unsplash

Kot Bengalski: największe koty domowe. Ten gatunek jest bardzo aktywny

Celem hodowli bengala było stworzenie domowego mruczka o lamparcim wyglądzie. Koty te są specyficzne i wymagające. Samce tej rasy osiągają około 5,5-10 kg, kotki natomiast 3,5-7 kg. Jednak źródła podają różne rozbieżności wagi tej rasy. Ich ciała są elastyczne i muskularne a długość to około  40–50 cm. To piękne koty, budzące niezwykłą sympatię wśród ludzi. Cena za kocięta bengalskie z dobrych hodowli rozpoczyna się od 3,5 tysiąca złotych, ale może być znacznie wyższa.

kot bengalskikot bengalski unsplash

Więcej o: