Kładziesz mokry ręcznik na kaloryferze? Lepiej zmień nawyk

Odłożenie mokrego ręcznika na ciepły grzejnik dla wielu osób jest już wręcz naturalnym odruchem. Pod wpływem temperatury materiał szybko wysycha, a my możemy się cieszyć przyjemnie ciepłym ręcznikiem już podczas następnej kąpieli. Jak się jednak okazuje, ten z pozoru niewinny nawyk, może być przyczyną wielu problemów.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Regularnie ścierasz kurz z półek i parapetów? A czy pamiętasz wtedy także o kaloryferach? No właśnie. Wiele z nas zapomina o regularnym czyszczeniu grzejników. Tymczasem gromadzi się na nich wiele brudu i zanieczyszczeń, które następnie przyklejają się do mokrego ręcznika, sprawiając, że ten w rzeczywistości powinien nadawać się jedynie do prania. Używając takiego ręcznika, przenosimy zanieczyszczenia z kaloryfera na skórę, co z kolei może prowadzić do powstawania podrażnień i wyprysków.

Zobacz wideo

Suszysz ręczniki na kaloryferze? Przeczytaj, dlaczego lepiej tego nie robić

Suszenie ręczników na grzejniku może przyczynić się także do nadmiernej wilgotności w pomieszczeniu. I chodź wiele osób właśnie w ten sposób radzi sobie ze zbyt suchym powietrzem w mieszkaniu, ciągłe zakrywanie kaloryferów mokrymi ręcznikami może doprowadzić do rozwoju grzybów i pleśni, a to z kolei do alergii i poważnych problemów oddechowych.

Susząc ręczniki na grzejnikach, w łatwy sposób roznosimy też zgromadzony na nich martwy naskórek, jak i płyn do płukania, które wraz z ciepłym powietrzem rozprzestrzeniają się po całym pomieszczeniu, co znów - może prowadzić do alergii.

Gdzie zatem trzymać ręczniki? Najlepiej w suchym przewiewnym miejscu, z dostępem do światła i świeżego powietrza.

Więcej o: